Zamknij

Bielany: Dźgnął znajomego na spotkaniu. Recydywiście grozi dożywocie

15.09.2020 14:23
Bielany, atak nożownika
fot. Shutterstock

W areszcie na wyrok poczeka 40-latek, który 10 września na spotkaniu towarzyskim na warszawskich Bielanach dźgnął nożem w brzuch towarzysza imprezy. Gdy trafił w ręce policji okazało się, że był już wcześniej poszukiwany za kradzież. Recydywiście grozi dożywocie w więzieniu.

Usiłowanie zabójstwa – taki zarzut usłyszał 40-latek, który zaatakował nożem mężczyznę w trakcie spotkania towarzyskiego w jednym z mieszkań na Bielanach.

Funkcjonariusze dostali sygnał o mężczyźnie, którego przewieziono do szpitala z raną kłutą brzucha. Jak ustalili mundurowi, do zdarzenia doszło na osiedlu Wawrzyszew. - Pokrzywdzonemu cios nożem kuchennym miał zadać jeden z zaproszonych gości - wyjaśniła Kamila Szulc, z Komendy Rejonowej Policji V w Warszawie.

Atak nożem na imprezie. Policja: Dźgnął, by zabić

Zdaniem mundurowych ciosy nożem spowodowały rany zagrażające życiu poszkodowanego. Choć po ugodzeniu sprawca uciekł, został ujęty niedługo później - na klatce schodowej bloku, gdzie popełniono przestępstwo.

Zobacz także

Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnej celi. Rozpoznano w nim jednego ze sprawców rozboju sprzed tygodnia - w Parku Olszyna doszło wówczas do kradzieży kosy spalinowej. 40-latek dokonał tego z dwoma młodszymi mężczyznami.

Sprawca kradzieży i nożownik był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. W prokuraturze usłyszał dwa zarzuty: za usiłowanie zabójstwa oraz rozbój. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zadecydował o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące.

Zobacz także

Mężczyźnie w warunkach recydywy grozi dożywotnie wiezienie.

RadioZET.pl/zoliborz.policja.waw.pl/