Zamknij

Książki od prezydenta, kurs jazdy tramwajem i piłka z autografami. Aukcje WOŚP

10.01.2020 14:19
Aukcje WOŚP
fot. Jan Bielecki/East News

Już w niedzielę odbędzie się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Stolica przygotowała z tej okazji wiele ciekawych licytacji. W tym roku pieniądze będą zbierane na zakup sprzętu dla dziecięcej medycyny zabiegowej. 

28. Finał WOŚP coraz bliżej. W całej Polsce na ulice wyjdą wolontariusze z charakterystycznymi serduszkami. Jak co roku nie zabrakło ciekawych licytacji i przedmiotów wystawionych na charytatywnych aukcjach. Co przygotowano w stolicy?

Książki, kolacja, piłka z autografami na aukcjach WOŚP

Rafał Trzaskowski przygotował dla warszawiaków niespodziankę w postaci książek. Wyjątkowy pakiet literacki obejmuje publikacje laureatów 12. edycji Nagrody Literackiej Warszawy, 11. edycji Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki oraz Nagrody Historycznej Warszawy im. Kazimierza Moczarskiego. Prezydent Warszawy zaprosił do licytacji na Twitterze.

Warszawianki i warszawiacy są zaczytani i wiem, że cenią wartościowe książki, sam też nie wyobrażam sobie życia bez czytania. Dlatego z radością przekazuję na szczytny cel fundacji WOŚP zestaw tytułów, które w zeszłym roku zostały uhonorowane literackimi nagrodami miasta stołecznego Warszawy - powiedział Trzaskowski.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Nie lada gratkę dla mieszkańców stolicy przygotował dla smakoszy azjatyckiej kuchni wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej. Razem z partnerem, dziennikarzem i podróżnikiem Michałem Cessanisem przygotuje dla zwycięzców aukcji kolację inspirowaną kuchnią azjatycką.

Zwiedziliśmy niemal cały świat, spróbowaliśmy różnych smaków. Jak do tej pory najbardziej zainspirowała nas kuchnia Bangkoku, Hanoi, Seulu i Singapuru. Na co dzień zaś nieustannie inspiruje nas Warszawa. By wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy zapraszamy was na wspólną kulinarną podróż przez tradycje kulinarne najsmaczniejszych miejsc w Azji. Przygotujemy dla was autorską kolację dla dwóch osób – inspirującą podróż przez kultury i smaki Dalekiego Wschodu - czytamy w opisie aukcji WOŚP.

Nie zabraknie również niespodzianek dla fanów futbolu. Zarząd Transportu Miejskiego wystawił na licytację piłkę z 2017 roku z podpisami piłkarzy Legii Warszawa. Autografy złożyli m.in.: Arkadiusz Malarz, Sebastian Szymański, Michał Kucharczyk, Kasper Hämäläinen, Łukasz Broź, Adam Hloušek, Maurício, Krzysztof Mączyński, Chris Philipps, Cristian Pasquato, Dominik Nagy oraz Armando Sadiku.

Zobacz także

Licytacje WOŚP: Wycieczka do dyspozytorni i kurs jazdy tramwajem 

Miasto oferuje również niespodzianki dla wielbicieli komunikacji miejskiej. Metro Warszawskie wystawiło na licytację wycieczkę do niedostępnej na co dzień Stacji Techniczno-Postojowej na Kabatach. Z kolei Tramwaje Warszawskie oferują aukcję kursu jazdy tramwajem. Jeśli fascynują was lata dwudzieste XX wieku, możecie również wylicytować niepowtarzalną wycieczkę ulicami Warszawy legendą przedwojennej komunikacji – odrestaurowanym 90-letnim autobusem Somua.

Warszawski Transport Publiczny oferuje cztery Warszawskie Karty Miejskie z okazjonalną grafiką. Jedna karta ma wgrany bilet 90-dniowy, a kolejne trzy – bilet 30-dniowy. Wszystkie będą ważne w pierwszej i drugiej strefie biletowej.

Wielbiciele psów będą mogli z kolei wylicytować Dzień w Schronisku "Na Paluchu". Szczęśliwcy dowiedzą się, jak na co dzień wygląda opieka nad prawie 600 zwierzakami.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/Facebook/Twitter