Zamknij

Rowerostrada w Warszawie otwarta! Kosztowała 30 mln złotych

03.01.2020 16:22
Autostrada dla rowerów w Warszawie otwarta! Kosztowała 30 mln złotych
fot. Shutterstock (Zdjęcie ilustracyjne)

Autostrada dla rowerów w Warszawie jest już całkowicie przejezdna. Liczy łącznie ponad 12 kilometrów.

Ostatni fragment ścieżki rowerowej od Domaniewskiej do Wałbrzyskiej został oddany do użytkowania. Rowerostrada to największa pojedyncza inwestycja rowerowa w historii Warszawy.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Rowerostrada w Warszawie całkowicie przejezdna

To dobra informacja dla wszystkich rowerzystów. Autostrada dla rowerów w Warszawie jest całkowicie przejezdna. Miłośnicy jednośladów mogą jechać wzdłuż ulicy Puławskiej aż do końca Warszawy.

Zobacz także

Drogowcy pod koniec 2019 roku oddali ostatni fragment ścieżki – od Domaniewskiej do Wałbrzyskiej. Cały rowerowy korytarz liczy ponad 12 kilometrów.

Realizacja inwestycji była podzielona na kilka odcinków, a jej otwarcie etapowane. W zeszłym roku cieszyć się mogliśmy m.in. z otwarcia węzła "Wyścigi", który rowerzyści mogą teraz pokonać dzięki nowemu układowi ramp, pochylni i dostosowanych przejazdów podziemnych. Teraz przyszedł czas na ostatni zamknięty do niedawna odcinek, czyli Domaniewska-Wałbrzyska. Trasa jest już w całości oddana do użytku, w całości przejezdna - czytamy na stronie Pełnomonicka Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej

Jak podaje portal Warszawa Nasze Miasto, budowa rowerostrady rozpoczęła się pod koniec 2017 roku. Realizacja tej inwestycji była podzielona na kilka etapów. Po dwóch latach trasa jest już w całości oddana do użytku.

Zobacz także

RadioZET.pl/Warszawa Nasze Miasto