Zamknij

Paraliż na kolei w Warszawie. „Sytuacja jest trudna, ludzie zdezorientowani”

20.05.2022 22:38
Dworzec Centralny
fot. STANISLAW KOWALCZUK/East News

Służby techniczne pracują nad usunięciem awarii na sieci trakcyjnej linii kolejowej pomiędzy Warszawą Zachodnią a Warszawą Centralną. Jak przekazał Radiu ZET Karol Jakubowski z zespołu prasowego Polskich Linii Kolejowych, pociągi kursują na tym odcinku, a część pociągów z linii dalekobieżnych jest kierowana na linie podmiejskie. "Utrudnienia mogą potrwać do północy" - zapowiedział.

W piątek wieczorem na sieci trakcyjnej linii kolejowej na odcinku Warszawa Zachodnia - Warszawa Centralna doszło do awarii. W efekcie część pociągów dalekobieżnych została przekierowana na linie podmiejskie.

"Pociągi kursują. Zmiany, które są wprowadzone w kursowaniu pociągów, wynikają z tego, że usterka jest na sieci trakcyjnej jednego toru. Dlatego część pociągów dalekobieżnych jest prowadzona na linię podmiejską" - powiedział Karol Jakubowski z zespołu prasowego PLK. "Pracujemy nad tym, aby jak najszybciej przywrócić pełną przejezdność tego odcinka i przywrócić rozkładową jazdę pociągów" - dodał.

Awaria kolei na odcinku Warszawa Zachodnia - Warszawa Centralna

Jak zaznaczył Jakubowski, służby, które pracują na miejscu, "zakończyły ważny etap prowadzonych prac, co pozwala precyzyjniej określić, jak długo potrwają". "Przywrócenie całkowitego ruchu na tym odcinku powinno nastąpić do północy w piątek. Na miejscu pracuje pociąg sieciowy" - podkreślił.

Na miejscu jest nasza reporterka Karolina Olszewska-Merk, która na antenie określiła sytuację na dworcach, jako "trudną". "Sytuacja jest rzeczywiście trudna - pociągi są opóźnione, niektóre po kilkadziesiąt minut, a nawet więcej. Są i takie, które mogą mieć zmienioną trasę. Pasażerowie są zdezorientowani, bo nie wiedzą, kiedy będą mogli wyruszyć w zaplanowaną podróż. PKP zapewnia, że intensywne prace trwają, w miejscu awarii działają służby - jest też specjalny pociąg sieciowy. Na ten moment są zapewnienia, że do północy wszytko powinno już wrócić do normy".

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP

C