Zamknij

Stolica po awarii sieci ciepłowniczej. Gorąca woda popłynęła do Ursusa

12.12.2019 10:22
awaria ciepłownicza
fot. LUKASZ SZCZEPANSKI/REPORTER

Awaria sieci ciepłowniczej spowodowała przerwy w dostawach ciepła u mieszkańców. Służby techniczne robią wszystko, aby w czwartek wszystko wróciło do normy. Ratusz poinformował, że dostawy ciepła zostały wznowione już dla wszystkich dzielnic.

Do wszystkich dzielnic Warszawy dociera już ciepło. W nocy gorąca woda popłynęła także do Ursusa - poinformował w czwartek ratusz.

Wciąż są utrudnienia. Dla ruchu kołowego wciąż pozostaje zamknięta wschodnia jezdnia ul. Powsińskiej, na odcinku od ul. św. Bonifacego do al. W. Witosa.

Zobacz także

Ciepło wróciło do Ursusa

Według najnowszych doniesień urzędu miasta w środę wieczorem i w nocy udało się wznowić dostawy ciepła do wszystkich dzielnic Warszawy. Ostatnią z nich był Ursus, gdzie gorąca woda tłoczona jest bezpośrednio z Elektrociepłowni Siekierki, położonej dwa kilometry od miejsca awarii.

Ekipy techniczne Veolii Energii Warszawa, dostawcy ciepła dla stolicy, nieustannie pracują nad usunięciem wszystkich skutków awarii.

"Trwają działania, które mają umożliwić także wznowienie dostaw ciepła do budynków położonych najbliżej miejsca zdarzenia, czyli obrębu ulic: Antoniewska, Trasa Siekierkowska, Idzikowskiego, Puławska, Limanowskiego, Gołkowska" - podał Kamil Dąbrowa, rzecznik prasowy Urzędu m.st. Warszawy.

Zobacz także

Wcześniej Veolia potwierdziła, że od godz. 2 ciepło otrzymują mieszkańcy: Wilanowa, Tarchomina, Żoliborza, Pragi Północ, Targówka, Mokotowa, Ursynowa, Śródmieścia, Białołęki, Bielan, Pragi Południe, Wawra, Woli, Bemowa, Ochoty i Włoch.

Jak przekazała spółka, w nocy ciepło popłynęło również do Ursusa, mieszkańcy dzielnicy mogą jednak odczuwać czasowe zakłócenia w dostawach, czyli np. "letnie kaloryfery".

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Przyczyny awarii

Na miejscu awarii pracuje stale 30 pracowników i ciężki sprzęt.

Prace będą prowadzone bez przerwy aż do całkowitego usunięcia awarii. Według dotychczasowych ustaleń wiadomo, że awarii uległa jedna z dwóch magistrali o średnicy 1100 mm dostarczająca ciepłą wodę z elektrociepłowni na Siekierkach - napisała Veolia Energia Warszawa SA. w komunikacie.

O terminach wznowienia dostaw ciepła spółka będzie informować na bieżąco na stronie www.energiadlawarszawy.pl.

RadioZET.pl/PAP/Natalia Żyto/Twitter