Zamknij

Zimne kaloryfery w Warszawie po awarii. Bez ciepła przynajmniej do czwartku

11.12.2019 20:35
Awaria sieci ciepłowniczej w Warszawie. Ursus i okolice awarii bez ciepłej wody do czwartku
fot. PAP/Leszek Szymański

Awaria sieci ciepłowniczej w Warszawie sparaliżowała w środę sporą część miasta, a w kilku dzielnicach mieszkańcy wieczorem wciąż jeszcze nie mają dostępu do ciepłej wody. Prace trwają, ale ratusz zapewnia, że wszędzie – oprócz Ursusa i okolic awarii – zasilanie w ciepło jest już przywracane.

Po awarii sieci ciepłowniczej w Warszawie mieszkańcy Ursusa oraz okolic usterki (w obrębie ulic: Antoniewska, Trasa Siekierkowska, Idzikowskiego, Puławska, Limanowskiego, Gołkowska) przynajmniej do jutra będą mieli jeszcze zimne kaloryfery. Jak przekazał w środę wieczorem dostawca ciepła, firma Veolia, napełnianie sieci grzewczej i podwyższenie ciśnienia przebiega prawidłowo, a w pozostałych dzielnicach zasilanie w ciepło jest przywracane.

Firma w ostaniem komunikacie poinformowała też, że awarii najprawdopodobniej uległa jedna z dwóch magistrali o średnicy 1100 mm dostarczająca ciepłą wodę z elektrociepłowni na Siekierkach. Obecnie na miejscu awarii pracuje około 30 pracowników i ciężki sprzęt.

Rzecznik ratusz Kamil Dąbrowa przekazał, że zmieniona została praca ciepłociągów, co umożliwiło szybkie zminimalizowanie obszaru, który odczuwa niedostatki ciepła. "Żerań i Kawęczyn pracują z pełną mocą" - dodał Dąbrowa. Informacje związane z awarią są dostępne na stronie energiadlawarszawy.pl w zakładce "przerwy". 

Awaria sieci ciepłowniczej w Warszawie

Zgłoszenie o awarii ciepłowniczej na wysokości ul. Powsińskiej 67 wpłynęło do straży pożarnej w środę ok. godz. 9.45. "Uszkodzeniu uległa rura ciepłownicza z gorącą woda, z której nastąpił wyciek. W związku z tym wytworzyły się duże ilości pary wodnej" – mówił dziennikarzom kpt. Wojciech Kapczyński z warszawskiej straży pożarnej.

Na miejscu powstało ogromne rozlewisko wody o długości ok. 600 m. Z relacji strażaków wynika, że w gęstej mgle i w wodzie utknęło ok. 200 samochodów, w tym siedem autobusów.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/energiadlawarszawy.pl/Twitter