Zamknij

Beata Kozidrak z zarzutem. Znana wokalistka odpowie za jazdę po pijanemu

02.09.2021 13:53
Beata Kozidrak
fot. Matuesz Jagielski/East News

Beata Kozidrak, znana piosenkarka i wokalistka zespołu Bajm, usłyszała zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Dzień wcześniej została zatrzymana przez policję, gdy kierowała samochodem pod wpływem alkoholu. 

Beata Kozidrak została zatrzymana za jazdę pod wpływem alkoholu – taką wiadomość przekazała w czwartek Polska Agencja Prasowa. Do zdarzenia doszło w środę wieczorem na warszawskim Mokotowie, konkretnie na alei Niepodległości. Gwiazda jechała swoim bmw "zygzakiem" w stronę Piaseczna, o czym zawiadomił policję jeden z kierowców.

Beata Kozidrak usłyszała zarzut. Wokalistka zespołu Bajm odpowie za jazdę po pijanemu

W czwartek wczesnym popołudniem Kozidrak usłyszała zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. Więcej szczegółów środowego incydentu podał w rozmowie z TVN24 rzecznik mokotowskiej policji asp. Robert Koniuszy.

Kierowca volkswagena widział, że od Piaseczna do centrum jedzie samochód, którego jazda wskazuje, że może go prowadzić nietrzeźwa osoba: jedzie od krawędzi do krawędzi, przekracza oś jezdni. Było to niebezpieczne. Kierowca, wraz ze swoją partnerką, pojechał w rejon alei Niepodległości, tam nadarzyła się okazja, żeby uniemożliwić dalszą jazdę temu samochodowi, więc zajechali drogę i wezwali policjantów. Policjanci, którzy przybyli na miejsce, wyczuli woń alkoholu od kobiety

asp. Robert Koniuszy, rzecznik mokotowskiej policji

Koniuszy przekazał też, że artystka odmówiła składania wyjaśnień - m.in. nie odpowiedziała na pytanie, czy przyznaje się do winy. Policja nie zastosowała wobec niej aresztu ani dozoru policyjnego. Policja poinformowała, że 61-letnia kobieta (w oficjalnych komunikatach nie podawano dokładnych personaliów Kozidrak) miała dwa promile alkoholu w organizmie, co poskutkowało odebraniem jej prawa jazdy. 

RadioZET.pl/PAP (B. Figaj)/TVN24/TVN Warszawa

C