Zamknij

Będzie most im. WOŚP w Warszawie? Orkiestra stawia warunek

03.02.2020 11:11
Most Południowy
fot. East News/ARKADIUSZ ZIOLEK

Radni Dzielnicy Wawer zaproponowali, aby patronem mostu południowego, który łączy Wawer z Wilanowem była Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Pomysł czeka na zatwierdzenie przed Radę m.st. Warszawa.

W środę, 29 stycznia 2020 roku wawerscy radni Koalicji Obywatelskiej po burzliwej naradzie podjęli decyzję w sprawie mostu Południowego w Warszawie. Chcą, aby patronem tej inwestycji była Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Most im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Chcemy, aby taką nazwę nosił most południowy w Warszawie, łączący Wawrem z Wilanowem, którego pierwsza nitka zostanie oddana prawdopodobnie już latem br. Takie stanowisko przyjęła właśnie, na wniosek Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej, Rada Dzielnicy Wawer, po dość burzliwej dyskusji — napisał na Facebooku Przewodniczący Rady Dzielnicy Wawer Michał T. Żebrowski.

Zobacz także

Według pomysłodawców: "WOŚP — wielkie, coroczne od prawie 3 dekad, zbiorowe dzieło dobroczynne milionów Polaków, niemające sobie równych na całym świecie i tak szeroko już znane, zasługuje na pomnik wielkości jednego z mostów w stolicy Polski!".

"Gazeta Wyborcza" poinformowała, że radni Prawa i Sprawiedliwości nie poparli wniosku radnych z KO. Natomiast przedstawiciele ruchów miejskich wstrzymali się od głosu. Według radnych PiS odpowiednią nazwą były most Bitwy Warszawskiej. Gdyby inwestycję oddano do użytkowania z pierwotnym terminem, zbiegłoby się to z setną rocznicą Cudu nad Wisłą.

Zobacz także

WOŚP stawia warunki

Do tej inicjatywy pozytywnie nastawiona jest Fundacja WOŚP. Jednak pomysłodawcom stawia jeden warunek.

Zawsze z zaszczytem przyjmujemy inicjatywy oficjalnego nadania imienia WOŚP jakiemuś ważnemu miejscu w mieście. Jednak zawsze mamy też jedną uwagę. Zalecamy odstąpienie od pomysłu, jeśli ma on wywołać lokalny konflikt i polityczny spór. Orkiestra ma łączyć, a nie być powodem do kłótni. Prosimy więc zwyczajowo inicjatorów takich zdarzeń, aby zorientowali się, na ile są w stanie bezkonfliktowo przeprocesować cały pomysł. I jeśli jest ryzyko, że to się nie uda, lepiej nie podejmować takich starań — powiedział w rozmowie z "Polska Times" Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy Fundacji WOŚP.

RadioZET.pl/"Gazeta Wyborcza"/"Polska Times"