Zamknij

Bemowo: Ze ścieżki rowerowej zrobili parking. Mieszkańcy oburzeni

07.01.2020 17:05
petycja o przywrócenie ścieżki rowerowej
fot. Petycjeonline.com/bemowiacy.waw.pl

Mieszkańcy Bemowa apelują do urzędników o przywrócenie ścieżki rowerowej, którą niedawno zastąpił parking. Powstała petycja w tej sprawie.

W miejscu trasy rowerowej przy ulicy Batalionów Chłopskich na warszawskim Bemowie powstał parking dla samochodów. Mieszkańcy dzielnicy nie ukrywają oburzenia i wystosowali petycję do urzędników. Skarżą się, że rozwiązanie pogorszyło bezpieczeństwo przechodniów.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Parking zamiast ścieżki rowerowej. Mieszkańcy apelują do władz Bemowa

Zdaniem bemowiaków kierowcy parkują swoje auta niezgodnie z zasadami.

Auta parkowane są niezgodnie z wytycznymi na ścieżce miejscami, w sposob zagrażający bezpieczeństwu przechodniów. Sytuację pogarsza ruch rowerowy i ruch elektrycznymi hulajnogami odbywający się na chodniku, przemianowanym na "ścieżkę pieszo-rowerową" - czytamy w petycji mieszkańców.

Zobacz także

Autorzy apelu zwracają uwagę, że ruch aut jest coraz większy.

Duża ilość mieszkańców okolicznych osiedli mocno wzmogła ruch samochodowy, co bardzo negatywnie wpływa na bezpieczeństwo rowerzystów zmuszonych teraz do współkorzystania z jezdni wraz z mknącymi autami - oceniają autorzy petycji.

parking ze ścieżki rowerowej
fot. Petycjeonline.com/bemowiacy.waw.pl

Mieszkańcy chcą przywrócenia trasy rowerowej oraz zmian oznakowania części jezdni.

Zobacz także

Nie ma zgody na pogorszenie standardu prawie wszystkich dla wygody i oszczedności garstki "oszczędnych inaczej" użytkowników aut w okolicy. Wraz z przywróceniem ścieżki wnosimy o zmianę obecnego oznakowania południowej części jezdni znakami B36 "Zakaz zatrzymywania" na znaki B35 "Zakaz postoju" - apelują bemowiacy.

Jak podaje portal warszawa.naszemiasto.pl, nie wszyscy mieszkańcy są za przywróceniem trasy rowerowej. Część warszawiaków uważa, że na ulicy z tak małym ruchem należałoby raczej poszerzyć jezdnię.

Po co na ulicy z tak małym ruchem? Mimo tego, że daleko mi do promowania ruchu samochodowego i tworzenia miejsc parkingowych gdzie się da, uważam, że teraz jest dużo bezpieczniej, bo samochody nie stoją na środku.Niepotrzebna tam ta ścieżka, powinni poszerzyć jezdnię - będzie bezpieczniej i każdy się zmieści. Wyznaczenie tam miejsc parkingowych, najlepiej ukośnych, to też dobry pomysł - argumentują.

Petycję można podpisać TUTAJ.

Zobacz także

RadioZET.pl/Warszawa.naszemiasto.pl