Zamknij

Areszt za włamanie. 38-latek w więzieniu odbywał karę już... 9 razy

07.04.2020 10:05
Włamanie na Bemowie
fot. East News/ARKADIUSZ ZIOLEK (zdjęcie ilustracyjne)

Sąd wobec 38-letniego mężczyzny podejrzanego o kradzież zastosował trzy miesiące aresztu. Jak się okazuje, 38-latek w więzieniu był już dziewięć razy.

Jak poinformowała Marta Sulkowska z KRP V, "wszystko wydarzyło się kilka dni temu". Mundurowi otrzymali informację, że włamano się do jednego z mieszkań znajdujących się na warszawskim Bemowie.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Na miejscu okazało się, że sprawca wszedł z klatki schodowej po parapecie przez okno kuchenne do mieszkania, skąd skradł z portfela pieniądze w kwocie 200 zł. Kiedy spostrzegł, że do mieszkania wchodzą lokatorzy, szybko wybiegł. Ci ujęli go i zaalarmowali patrol Policji

- przekazała Sulkowska

Zobacz także

Policjanci zatrzymali mężczyznę i doprowadzili na komendę. Na miejscu okazało się, że mężczyzna już 9 razy przebywał w zakładzie karnym i jest poszukiwany przez prokuraturę w celu ustalenia jego miejsca pobytu.

Zobacz także

"Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy. Policjanci wspólnie z prokuratorem wystąpili do sądu o zastosowanie wobec 38-latka środka izolacyjnego i decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące" - dodała policjantka. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat więzienia.

RadioZET.pl

C