Zamknij

Wycieńczony pies uwięziony w nagrzanym aucie. Właściciel wrócił po 2 h

15.06.2020 11:31
Pies uwięziony w nagrzanym samochodzie
fot. KRP IV - Bemowo, Wola

W piątek, 12 czerwca po godzinie 16:00 policjanci z Bemowa otrzymali zgłoszenie o psie przebywających w samochodzie zaparkowanym przy ulicy Wrocławskiej. Mundurowi, aby uwolnić zwierzę, musieli zbić szybę w aucie.

Policja otrzymała informacje o zamkniętym psie w samochodzie stojącym na słońcu. Zgłaszający, zanim zadzwonili po pomoc, odczekali 15 minut na przybycie właściciela. Ten jednak się nie zjawił.

Pieg zamknięty w nagrzanym aucie

Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że na podłodze między fotelem kierowcy a tylną kanapką pojazdu leży pies.

Samochód był zaparkowany w nasłonecznionym miejscu. Ocenili, że zwierzę jest słabe i osowiałe. Policjanci o całej sytuacji powiadomili oficera dyżurnego. W tym samym czasie inni funkcjonariusze próbowali ustalić właściciela pojazdu. Stan psa z każdą minutą się pogarszał, w końcu policjanci zdecydowali się wybić szybę w aucie i wydostać zwierzę ze środka. Gdy pies był już bezpieczny, policjanci zaopiekowali się nim i podali mu wodę

- przekazała Marta Sulkowska z KRP IV - Bemowo, Wola.

Zobacz także

Policjanci pojechali również do lokalu, w którym miał przebywać właściciel samochodu. Nikogo tam nie zastali. Pies został zawieziony do schroniska. Po upływie dwóch godzin mężczyzna skontaktował się z funkcjonariuszami.

W tej chwili śledczy prowadzą postępowanie, które pozwoli ustalić wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Znęcanie się nad zwierzętami zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności

- dodała Sulkowska.

Zobacz także

Zostawienie zwierzęcia w samochodzie w upalne dni może spowodować przegrzanie, odwodnienie, udar, a także zaduszenie. Gdy zauważysz zwierzę, któremu zagraża utrata zdrowia lub życia, poinformuj policję.

181-192786
fot. KRP IV - Bemowo, Wola
181-192787
fot.

RadioZET.pl/KRP IV - Bemowo, Wola