Zamknij

Wyszli z więzienia i dotkliwie pobili mężczyznę. Grozi im 12 lat więzienia

09.04.2020 14:00
policja pobicie
fot. East News/MAREK BEREZOWSKI (zdjęcie ilustracyjne)

Mundurowi z warszawskiego Bemowa zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dotkliwe pobicie. Obaj byli wcześniej karani, przebywali w więzieniu.

Jak przekazała Marta Sulkowska, rzeczniczka bemowskiej policji, do zdarzenia doszło kilka dni temu na Bemowie. "Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że pokrzywdzony został napadnięty przez dwóch mężczyzn, których wcześniej przypadkowo poznał" - przekazała rzeczniczka.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

"Kiedy był przy bankomacie, został przez nich zaatakowany, mężczyźni złapali go za szyję i bili po całym ciele. Po chwili zabrali mu telefon komórkowy, laptopa, pieniądze i kartę płatniczą, zaraz po tym uciekli" - poinformowała policjantka.

Zobacz także

Poszkodowany zgłosił się na policję, gdzie opisał całe zajście. "Skrupulatne czynności kryminalnych i śledczych doprowadziły do ustalenia tożsamości oraz miejsca pobytu obu napastników. Pierwszy 26-letni mężczyzna został zatrzymany poza Warszawą. Drugi wpadł w ręce kryminalnych na Pradze Południe" - powiedziała Sulkowska.

Zobacz także

Po zatrzymaniu mężczyzn okazało się, że byli już wcześniej notowani i przebywali w zakładzie karnym. Więzienie opuścili w ubiegłym roku. "Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzani usłyszeli zarzut rozboju w warunkach recydywy. Policjanci wspólnie z prokuratorem wystąpili do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec mężczyzn tymczasowego aresztowania" - skwitowała policjantka.

Zobacz także

Decyzją sądu mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Za rozbój grozi do 12 lat więzienia.

RadioZET.pl/PAP

C