Zamknij

Atak wandali na witryny sklepowe, narysowali hitlerowskie znaki

30.10.2020 16:01
Atak wandali na Bielanach
fot. Facebook.com/Grzegorz Pietruczuk - Burmistrz Dzielnicy Bielany

Bielany. W nocy z czwartku na piątek wandale w okolicy Placu Konfederacji zniszczyli kilka witryn lokali oraz drzwi wejściowe do jednego z budynków przy ulicy Schroegera. Nieznani sprawcy namalowali symbole hitlerowskie.

Do tego ataku wandalizmu doszło w nocy z czwartku na piątek na stołecznych Bielanach. Nieznani sprawcy na drzwiach wejściowych do jednego z budynku oraz na kilku witrynach lokali przy ulicy Schroegera w Warszawie namalowali symbole SS.

Bielany. Atak wandali na Bielanach

"Jak w kraju tak ciężko doświadczonym przez hitlerowską okupację, kilkadziesiąt lat po wojnie można się posługiwać takimi symbolami w przestrzeni publicznej? Jak można niszczyć własność bielańskich przedsiębiorców, którzy i tak zostali dotknięci restrykcjami związanymi z pandemią? Jak można niszczyć naszą wspólną własność, którą od lat pielęgnujemy z naszych wspólnych środków?" - zadał te pytania retoryczne burmistrz Bielan, Grzegorz Pietruczuk.

Zobacz także

Włodarz Bielan przekazał także, że właściciele lokali, które zostały zniszczone przez wandali, nieustannie wspierali lokalną społeczność w dobie koronawirusa. Gotują oni darmowe obiady dla personelu medycznego i seniorów. "Od lat są nieodłącznym elementem kulturalnej i gastronomicznej mapy dzielnicy Bielany" - dodał Pietruczuk.

Zobacz także

Burmistrz zaznaczył także, że jest absolutnie przeciwny wszystkim aktom wandalizmu, które w ostatnim czasie miały miejsce na terenie Bielan. "Tylko wzajemna solidarność, zrozumienie i poszanowanie może nam pomóc przetrwać niezwykle trudny czas. Dbajmy wzajemnie o siebie i trzymajmy się razem". 

RadioZET.pl