Zamknij

Dwie osoby skoczyły z 20. piętra. Sprawę bada policja

20.04.2020 11:50
Skok z 20. piętra
fot. YouTube screen

W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać dwie osoby, które wyskoczyły ze spadochronem z 20. piętra jednego z bloków na warszawskich Bielanach. Sprawę bada policja.

W serwisie YouTube pojawiło się nagranie dwóch osób, które wyskoczyły ze spadochronem z 20. piętra z bloku przy ulicy Gwiaździstej. Do tej pory obejrzało go prawie 200 tysięcy osób. "Wszystkie informacje i materiały przekażemy do prokuratury” – powiedziała Kamila Szulc z komendy na Bielanach.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

"Skoki spadochronowe to sport ekstremalny, który niesie za sobą pewne ryzyko. Aby je minimalizować profesjonalni, doświadczeni i potrafiący przewidywać skutki swojego działania skoczkowie starają się zawsze ograniczać ewentualne zagrożenie, nie tylko swojego bezpieczeństwa, ale także dla innych osób, dlatego skaczą w miejscach, gdzie nie zagrażają innym ludziom" – powiedziała policjantka.

Zobacz także

Szulc dodała, że osiedla, centrum miast i zaludnione tereny nie należą do takich miejsc. "W tej sytuacji zawsze należy mieć na uwadze spowodowanie zagrożenia dla innych ludzi. Lekceważąc to, świadomie narażamy postronne osoby na niebezpieczeństwo" - dodała policjantka.

Zobacz także

"Prowadzimy w sprawie skoków na spadochronie z budynku przy ul. Gwiaździstej czynności sprawdzające. Wszystkie informacje i materiały w najbliższym czasie przekażemy do prokuratury" – skwitowała Kamila Szulc.

RadioZET.pl/PAP