Zamknij

Dramat na budowie. Wiatr przewrócił ścianę budynku, nie żyje mężczyzna

20.01.2022 20:47
tragedia na budowie
fot. Facebook: OSP Błonie

Nie żyje mężczyzna, na którego przewróciła się ściana nowo budowanego domu w miejscowości Bieniewice k. Błonia - poinformował PAP oficer prasowy komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w powiecie warszawskim zachodnim st. kpt. Kazimierz Jaworski.

Tragedia w miejscowości Bieniewice k. Błonia. Jak przekazał oficer prasowy komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w powiecie warszawskim zachodnim st. kpt. Kazimierz Jaworski, zgłoszenie o wypadku straż pożarna otrzymała przed godz. 15.

- Dostaliśmy zgłoszenie o przewróconej ścianie w miejscowości Bieniewice. Pod ścianę miała znajdować się osoba poszkodowana - powiedział. - Do zdarzenia doszło podczas budowy domu typu "kanadyjczyk". Ściana przygniotła pracownika - powiedział Jaworski w rozmowie z TVN Warszawa.

Bieniewice. Tragedia na budowie, ściana przygniotła robotnika

Dodał, że po dojeździe na miejsce straży pożarnej ratownicy wydobyli mężczyznę. Będący na miejscu lekarz stwierdził jego zgon. - Nasze działania polegały wcześniej na podniesieniu ściany i wydobyciu tej osoby poszkodowanej - podsumował.

Przyczyną wypadku był prawdopodobnie silny wiatr, który przeszedł przez Polskę w czwartek po południu. Mężczyzna, który zginął był pracownikiem budowy. Nikt inny nie ucierpiał w wypadku.

Jako pierwszy o wypadku poinformował portal TVN Warszawa.

RadioZET.pl/ Marcin Chomiuk (PAP)/ TVN Warszawa/ Gazeta Wyborcza

C