Zamknij

Namalowała błyskawicę na budynku Ministerstwa Zdrowia. 26-latce grozi więzienie

PAP
02.04.2021 08:05
Ministerstwo Zdrowia
fot. Adam Burakowski/REPORTER

Do śródmiejskiego sądu rejonowego trafił akt oskarżenia przeciwko 26-letniej Dominice M., która w październiku miała namalować na budynku Ministerstwa Zdrowia w Warszawie hasło "Aborcja bez granic" i namalować tam błyskawicę. Straty oszacowano na niecały tysiąc złotych.

Prokurator skierował do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Środmieścia akt oskarżenia przeciwko 26-letniej Dominice M., która ma odpowiedzieć za popełnienie czynu z art. 108 ust. 1 ustawy o ochronie zabytków w zbiegu z artykułem 288 kodeksu karnego, czyli zniszczenie mienia. Postępowanie w tej sprawie prowadzone było przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Śródmieście-Północ.

W toku postępowania ustalono, że młoda kobieta 25 października w Warszawie przy ulicy Miodowej 15 uszkodziła ścianę budynku Ministerstwa Zdrowia, wpisanego do rejestru zabytków. Kobieta umieściła na ścianie czerwoną farbą napis "Aborcja bez granic" wraz ze znakiem przedstawiającym błyskawicę. Straty na szkodę Skarbu Państwa wyliczono na 984 złote. Wobec kobiety stosowany jest dozór policji. 

RadioZET.pl/PAP