Zamknij

Brutalne zabójstwo na Nowym Świecie. Policja publikuje wizerunki podejrzanych

PAP
23.05.2022 19:34
wizerunki podejrzanych o zabójstwo na Nowym Świecie
fot. Policja

Śródmiejska policja opublikowała na stronie internetowej wizerunki i nazwiska poszukiwanych w związku z zabójstwem na Nowym Świecie w Warszawie. To 23-letni Sebastian Włodarczyk i 27-letni Łukasz Goławski z Warszawy. Policja wzywa każdego, kto zna ich miejsce pobytu, aby zawiadomił służby.

Policjanci Komendy Rejonowej Policji Warszawa I na podstawie listu gończego wydanego przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie poszukują dwóch mężczyzn podejrzewanych o zabójstwo na Nowym Świecie. Jak poinformowała w poniedziałek rzeczniczka tej prokuratury prok. Aleksandra Skrzyniarz, sąd zastosował wobec podejrzewanych tymczasowy areszt. Na policyjnej stronie w poniedziałek opublikowano wizerunki i nazwiska poszukiwanych. Obaj to mieszkańcy Warszawy.

Policja publikuje wizerunki podejrzanych o zabójstwo na Nowym Świecie

"W dniu 8 maja 2022 roku w Warszawie przy ul. Nowy Świat 30, działając w zamiarze bezpośrednim, wspólnie i w porozumieniu Sebastian Włodarczyk l.23, zam. Warszawa i Łukasz Goławski l. 27, zam. Warszawa dokonali zabójstwa 29-letniego mężczyzny poprzez trzykrotne ugodzenie pokrzywdzonego ostrym narzędziem w klatkę piersiową, co skutkowało zgonem pokrzywdzonego" - podała policja.

Komenda apeluje do każdego, kto zna miejsce pobytu poszukiwanych, o kontakt z jednostką policji lub prokuraturą. "Ostrzega się, że za ukrywanie poszukiwanego lub dopomaganie mu w ucieczce grozi kara pozbawienia wolności do lat 5" - zaznaczono w komunikacie. Policja zapewniła też o utrzymaniu tajemnicy co do osoby informującej, zgodnie z art. 280 par 2 Kodeksu postępowania karnego.

"Zwracamy się z prośbą o zgłaszanie się naocznych świadków zdarzenia oraz osoby, które posiadają informacje dotyczące tego zdarzenia o kontakt z Oficerem Dyżurnym KRP Warszawa I, nr tel. 47-72-391-50, Wydziałem do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Rejonowej Policji Warszawa I, tel. 47-72-391-30 lub 47-72-391-32, z prowadzącym postępowanie nr tel. 47-72-391-14 lub numerem alarmowym 112" - zaapelowali policjanci.

Prok. Skrzyniarz przekazała w piątek, że sprawcy "ukrywają się przed organami ścigania". - Stąd wniosek o ich tymczasowe aresztowanie, by rozesłać za nimi list gończy - zaznaczyła wtedy prokurator Skrzyniarz.

W nocy z 7 na 8 maja do sklepu przy Nowym Świecie w Warszawie wszedł ranny mężczyzna. Na miejsce została wezwana policja, a także służby ratunkowe. - Niestety pomimo udzielonej pomocy medycznej i wysiłku lekarzy mężczyzna zmarł - relacjonowała sierż. sztab. Gabriela Putyra z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP

C