Zamknij

Uderzył maturzystę pięścią w twarz i złamał mu żuchwę. Mówił, że to nie on

20.01.2020 15:45
atak na Bulwarach Wiślanych
fot. YouTube.com/Niezależny Serwis Wiadomości

Jest akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który według policji brutalnie pobił maturzystę na warszawskich bulwarach wiślanych. Poszkodowany stracił przytomność, miał złamaną żuchwę i wybity ząb.

Policjanci ustalili, kim jest mężczyzna podejrzany o pobicie maturzysty. - Do sądu trafił akt oskarżenia w jego sprawie - powiedział Robert Szumiata, rzecznik śródmiejskiej policji w rozmowie z TVN Warszawa.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Do ataku doszło 26 maja 2019 roku przy ulicy Wioślarskiej 6 około godziny 4 nad ranem. Grupka maturzystów świętowała na bulwarach wiślanych zakończenie egzaminów. W pewnym momencie rówieśnicy zaczęli głośno dyskutować. Nagle jeden z przechodniów podszedł do nich i wymierzył potężny cios.

W czerwcu policja opublikowała nagranie, prosząc internautów o pomoc w ustaleniu napastnika. Kamery pokazały, jak nieznany sprawca podszedł do grupki nastolatków i uderzył swoją ofiarę pięścią w twarz. W wyniku napaści poszkodowany upadł na chodnik i doznał licznych obrażeń.

Jak mówił Szumiata, to była przygodna ofiara i przygodny napastnik.

Zobacz także

Złamana żuchwa, wybity ząb, operacja

Tuż po ataku chłopak stracił przytomność i musiał przejść operację. Miał złamaną żuchwę i wybity ząb.

Szukanie agresora nie przyniosło rezultatów, dlatego do akcji włączył się ojciec ofiary, który wyznaczył nagrodę za ujęcie mężczyzny.

Jednym z powodów jest, oczywiście, krzywda mojego syna, ale drugi, równie ważny, to po prostu kwestia bezpieczeństwa. To jest niewyobrażalne, że Bogu ducha winny człowiek idzie bulwarami i nagle, zupełnie bez powodu, zostaje uderzony, a sprawca jest bezkarny - mówił w rozmowie z tvnwarszawa.pl.

Dzięki interwencji pana Michała podejrzany został wezwany na komendę.

Nie przyznał się do winy, dlatego w sprawie powołaliśmy biegłego antropologa, który stwierdził z dużym prawdopodobieństwem, że to ta osoba - dodał rzecznik śródmiejskiej policji.

Napastnik odpowie za naruszenie nietykalności ciała w związku z czynem chuligańskim.

Zobacz także

RadioZET.pl/TVN Warszawa