Zamknij

Warszawska szkoła pożegnała 15-latkę, która zginęła w Bukowinie Tatrzańskiej

12.02.2020 10:14
Bukowina Tatrzańska
fot. TOMASZ MATEUSIAK / POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Warszawska szkoła podstawowa pożegnała na swojej stronie internetowej 15-letnią Klarę, która zginęła w Bukowinie Tatrzańskiej. W poniedziałek podmuch wiatru zerwał dach z wypożyczalni sprzętu narciarskiego, który spadł na czwórkę turystów z Warszawy. 

Szkoła w Warszawie żegna Klarę, która zginęła w Tatrach

W wyniku tragicznego wypadku na stoku zginęła 52-latka oraz jej dwie córki - 15-latka i jej 21-letnia siostra. Klara była uczennicą 8. klasy Szkoły Podstawowej Nr 218 im. Michała Kajki w Warszawie.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Placówka pożegnała tragicznie zmarłą 15-latkę na swojej stronie internetowej oraz na profilu w mediach społecznościowych.

Z głębokim żalem informujemy, że tragicznie zginęła uczennica naszej szkoły - Klara z klasy 8. Serdecznie ją wspominamy i spotykamy się z młodzieżą w budynku szkoły przy ulicy Alpejskiej.

 

Szczegółowe informacje są umieszczone w Librusie.

 

Dyrekcja i Nauczyciele

- czytamy na profilu szkoły na Facebooku.

Kondolencje na Facebooku złożyli również radne dzielnicy Wawer.

Z głębokim bólem przyjęłam wiadomość o tragicznej śmierci Klary, jej Mamy i Siostry. Rodzinie i wszystkim Bliskim składam najserdeczniejsze kondolencje

- napisała Barbara Wielowieyska.

Łączę się w bólu z najbliższymi Klary, jej koleżankami, kolegami oraz nauczycielami (*)

- brzmi wpis Agnieszki Wójcik.

Zobacz także

Tragedia w Bukowinie Tatrzańskiej: trzy osoby zginęły

Do tragicznego wypadku w Bukowinie Tatrzańskiej doszło w poniedziałek na parkingu przy górnej stacji wyciągu narciarskiego Rusiń-Ski. Przed godz. 11. podmuch wiatru zerwał dach z wypożyczalni sprzętu narciarskiego. Spadł on na czwórkę turystów z Warszawy.

Mimo reanimacji nie udało się uratować 52-latki i jej 15-letniej córki. Druga córka zmarłej - 21-latka – w bardzo ciężkim stanie została przetransportowana do szpitala w Nowym Targu. Tego samego dnia wieczorem zmarła. Poszkodowany został także 16-latek, który z ranami głowy i stłuczeniem barku trafił do szpitala w Zakopanem.

Prokuratura prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/Facebook