Zamknij

Burza przetoczyła się przez Warszawę. Wisłostrada i S8 pod wodą

PAP
24.06.2021 12:07
burza nad Warszawą
fot. Piotr Molecki/East News

Burza nad Warszawą doprowadziła w czwartek do licznych podtopień. Po porannej ulewie zalana została m.in. Wisłostrada i okolice Cytadeli. Służby apelują o ostrożność.

Gwałtowna burza przeszła w czwartek nad Warszawą. Nawałnica doprowadziła miejscami do poważnych utrudnień w transporcie. Wicedyrektor Zarządu Dróg Miejskich Karolina Gałecka przekazała, że na Wisłostradzie na wysokości Cytadeli Warszawskiej na Żoliborzu działają służby MPWiK. Wodociągowcy na bieżąco odpompowują wodę. Dyżurny miasta przekazał ponadto Polskiej Agencji Prasowej, że podtopiony był też odcinek S8 i ulica Płochocińska na Białołęce.

"Sprawdziliśmy Grochowską, tunel na Nowokijowskiej i całą Trasę Łazienkowską - tu nie ma problemów" - napisała Gałecka na Twitterze. "Teraz służby kierują się na Al. Jerozolimskie i Cierlicką" - dodała.

Z uwagi na trudne warunki drogowe stołeczna policja apeluje o ostrożność. "Dbając o bezpieczeństwo na drodze, zacznijmy od siebie. Warunki atmosferyczne są fatalne. Warto zwolnić, zachowując bezpieczną odległość od innych pojazdów. Droga hamowania przy obecnych warunkach pogodowych znacznie się wydłuża" - napisała na Twitterze KSP.

Burza nad Warszawą. Ponad 250 interwencji w 2,5 godziny

W związku z przechodzącym frontem burzowym na Mazowszu strażacy do godz. 11.30 interweniowali prawie 260 razy. Najwięcej w Warszawie (82) - poinformował w czwartek rzecznik prasowy mazowieckiej Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Karol Kierzkowski. Do Warszawy zadysponowano trzy plutony wsparcia "Ulewa" z pow. sochaczewskiego, pruszkowskiego i piaseczyńskiego - dodał strażak. - Zdarzenia w głównej mierze dotyczą zalania pomieszczeń i garaży oraz wiatrołomów - dodał Kierzkowski.

RadioZET.pl/PAP