Zamknij

Próbowali okraść bankomat metodą "na wybuch". Wpadli w zasadzkę policji

11.12.2019 12:56
Obława policji
fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy próbowali okraść bankomat w Cegłowie, niedaleko Mińska Mazowieckiego. To mieszkańcy Kielc, którzy usłyszeli już zarzuty. Grozi im nawet do 10 lat więzienia.

W obławie brali udział antyterroryści. Szajka rozpracowywana była od kilku tygodni przez służby z Kielc, które zawiadomiły komendy z województwa mazowieckiego. W akcji wzięli udział policjanci z Radomia oraz Komendy Stołecznej Policji.

Zobacz także

Chcieli okraść metodą "na wybuch"

Podejrzani w nocy, przy użyciu materiałów wybuchowych, doprowadzili do eksplozji bankomatu. Ku ich zaskoczeniu - kilka minut później pojawili się policjanci. Mężczyźni nie wiedzieli, że każdy ich krok jest bacznie śledzony. Nie zdążyli ukraść kasety z gotówką.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Okazało się, że za zniszczenie bankomatu i próbę kradzieży odpowiadają mieszkańcy Kielc. 

Ostatecznie mieszkańcom Kielc zostały przedstawione zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem. Na wniosek prokuratora nadzorującego sprawę Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim zastosował wobec trójki zatrzymanych areszt tymczasowy na 3 miesiące - powiedziała Edyta Adamus z Komendy Stołecznej Policji. 

Grozi im kara nawet 10 lat więzienia. Nie jest wykluczone, że będą musieli również pokryć straty właściciela bankomatu, które oszacowano na 100 tys. zł.

obława
fot. Policja.waw.pl

Zobacz także

RadioZET.pl/Policja.waw.pl