Zamknij

35-latek zaatakował turystkę. Połamał jej oczodół. Znaleziono przy nim narkotyki

10.07.2020 12:26
Warszawa
fot. KRP I

Warszawa. Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie ciała turystce, 35-latek uderzył ją pięścią w twarz, a następnie uciekł.

Mężczyzna przed uderzeniem kobiety zaczepiał przechodniów, demolował ogórki piwne i groził ich pracownikom. Najprawdopodobniej 35-latek był pod wpływem środków odurzających. Grozi mu kara więzienia.

Warszawa. 35-latek uderzył turystkę. Połamał jej oczodół

Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu. Za przestępstwa, które dokonał 35-latek w minioną niedzielę przed południem na Nowym Świecie, grozi kara 5 lat więzienia.

Wyraźnie pobudzona osoba, której zachowanie relacjonowali świadkowie, głośno krzyczała, ściągała koszulkę i kładła się na ulicy, stwarzając tym samym realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W pewnym momencie napastnik podbiegł do kobiety idącej wraz z mężem i synem i z całym impetem, bez jakiegokolwiek powodu uderzył ją pięścią w twarz łamiąc jej oczodół

- poinformował Robert Szumiata z KRP I.

Zobacz także

42-letnia kobieta upadła na chodniku. Sprawca uciekł. "Na to, co się stało, zareagowali inni przechodnie, udzielając pomocy pokrzywdzonej i wzywając karetkę. Skierowani na miejsce policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego zaledwie w kilka minut pojawili się w rejonie, w którym doszło do ataku" - dodał policjant.

Zobacz także

Mundurowi, znając rysopis napastnika i kierunek jego ucieczki po krótkim pościgu zatrzymali 35-latka. Przy mężczyźnie funkcjonariusze znaleźli środki odurzające w postaci marihuany i extazy. Podejrzany przyznał się, że wcześniej zażywał extazy.

Zobacz także

Robert Szumiata przekazał, że "napastnik usłyszał już zarzuty posiadania środków odurzających i naruszenia czynności narządu ciała w związku z czynem chuligańskim, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności". Według decyzji sądu 35-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

178-193859
fot. KRP I

RadioZET.pl/KRP I