Zamknij

Chińskie dziecko z podejrzeniem koronawirusa w szpitalu w Warszawie

05.02.2020 10:46
chińskie dziecko
fot. Li An/Xinhua News/East News

W poniedziałek do warszawskiego szpitala zakaźnego trafiło chińskie dziecko z podejrzeniem koronawirusa - poinformował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Jak dodał Kraska, dziecko narodowości chińskiej powróciło z Pekinu.

To dziecko jest pod obserwacją. Badania zostały pobrane. Czekamy na wyniki badań – powiedział wiceminister, cytowany przez tvpinfo.pl.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Koronawirus: Są wyniki badań Polaków, którzy wrócili z Wuhanu

Wcześniej wiceminister poinformował, że w żadnej z przebadanych próbek pobranych od osób, które wróciły z chińskiego Wuhanu, nie stwierdzono obecności koronawirusa.

W dniu wczorajszym w godzinach wieczornych zakończyliśmy badanie materiału pobranego od trzydziestu pacjentów, którzy w niedzielę wrócili z miejscowości Wuhan. W żadnej z badanych próbek nie stwierdziliśmy obecności koronawirusa – oświadczył Kraska.

Wiceminister dodał, że oznacza to, iż 30 pacjentów znajdujących się w wojskowym szpitalu we Wrocławiu, nie jest nosicielami wirusa z Wuhanu.

Według najnowszych danych liczba zgonów wywołanych przez koronawirusa wzrosła do 491. W całych Chinach zarażonych jest prawie 25 tys. osób. Przypadki zakażenia stwierdzono też w ponad 20 innych krajach na świecie.

Zobacz także

RadioZET.pl/TVPinfo.pl/PAP