Zamknij

Warszawa. Co z piciem alkoholu nad Wisłą? Radni zdecydowali

Magdalena Barszczak
14.05.2020 21:03
Bulwary Wiślane
fot. WOJTEK RADWANSKI/AFP/East News

Spożywanie alkoholu nad Wisłą - czy będzie dozwolone? Część warszawiaków będzie rozczarowana. W czwartek stołeczni radni zdecydowali o przedłużeniu zakazu picia napojów wyskokowych na bulwarach wiślanych.

Tego lata nie napijemy się alkoholu nad Wisłą. W czwartek stołeczni radni przyjęli uchwałę zakazującą na czas epidemii SARS-CoV-2 spożywania alkoholu w miejscach publicznych do czasu odwołania stanu epidemii. Chodzi o bulwary wiślane i plażę Poniatówka. 

W głosowaniu wzięło udział wszystkich 60 radnych Warszawy. Za projektem opowiedziało się 58 osób, jedna była przeciw, a jedna wstrzymała się od głosu.

Zobacz także

Nad Wisłą bez alkoholu

Uchwała ma zacząć obowiązywać od 1 lipca 2020 r. aż do odwołania stanu epidemii. Do końca czerwca obowiązuje poprzednia uchwała zakazująca spożywania alkoholu nad Wisłą.

W marcu 2020 r. radni m.st. Warszawy podjęli decyzję o czasowym – do 30 czerwca – zakazie spożywania napojów alkoholowych na bulwarach wiślanych i plaży Poniatówka. 

Apeluję do warszawiaków o zdrowy rozsądek. Rządowe wytyczne są jasne. Dla bezpieczeństwa własnego i innych powinniśmy zachowywać dystans, zasłaniać nos i usta, spędzać czas wyłącznie w gronie osób, z którymi mieszkamy. Na spotkania w większym gronie i plażowanie jeszcze przyjdzie czas 

– mówił Rafał Trzaskowski, prezydent stolicy.

Tereny nadwiślańskie od końca kwietnia do połowy września są popularnym miejscem spotkań warszawiaków. Od 2018 r. były one wyłączone z zakazu spożywania alkoholu w miejscach publicznych. O przywróceniu zakazu zdecydowano na czas pandemii. Wieczorami wybrzeże Wisły przyciągało tłumy warszawiaków.

Jak uzasadniono w projekcie uchwały, przywrócenie tej zasady na czas epidemii ograniczy ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa. 

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP