Zamknij

Kolejny protest rolników. Utrudnienia w ruchu trwały kilka h

09.10.2020 13:03
Protest rolników
fot. East News/WOJCIECH STROZYK

Zakończył się protest rolników na dk 7 w okolicach Radomia. Przez kilka godzin ruch był spowolniony przez poruszającą się jednym pasem kolumnę ponad 40 pojazdów - głównie ciągników rolniczych

W piątek o godzinie 10 na dk 7 w okolicach Radomia kolumna ponad 40 pojazdów (głównie ciągników rolniczych) wyruszyła ze Wsoli do Cerekwi. Protest rolników zakończył się około godziny 14. 

Radom. Kolejny protest rolników

W kolumnie jechało 6 ciągników rolniczych, kilka samochodów osobowych, a także ciężarówka — przekazała Justyna Leszczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Rolnicy w piątek wyruszyli spod kościoła we Wsoli i drogą krajową nr 7 pojechali w stronę Radomia.

Zobacz także

Protestujący rolnicy przejechali przez miasto, a następnie udali się do miejscowości Cerekiew w gminie Zakrzew. Tam zakończył się protest. 

Protesty rolników: "Piątka dla zwierząt"

To nie pierwszy protest rolników tym tygodniu. W środę zablokowali oni sto dróg krajowych i wojewódzkich. Rolnicy zorganizowali także inne akcje — np. pod biurem poselskim Bartosza Kownackiego (członka PiS) została ustawiona taczka z gnojem i beczka z gnojownicą.

Zobacz także

Protesty rolników są wyrazem sprzeciwu wobec " Piątki dla zwierząt". Ustawa ta zakazuje m.in. chowu na futro oraz uboju rytualnego. Według manifestujących "Piątka dla zwierząt" będzie miała wpływ na całe rolnictwo. Rolnicy strajkują także dlatego, że nie podoba im się zmiana na stanowisku ministra rolnictwa.

RadioZET.pl/PAP