Zamknij

Dawid Mirkowski poszukiwany. Policja pokazuje zdjęcie podejrzanego o zabójstwo na Nowym Świecie

27.05.2022 14:29

Policja z warszawskiego Śródmieścia opublikowała wizerunek trzeciego z podejrzanych o zabójstwo 29-latka na ulicy Nowy Świat. Wcześniej mundurowi ujawnili wizerunki pozostałych dwóch poszukiwanych.

Poszukiwany Dawid Mirkowski
fot. screen KRP I Warszawa Śródmieście

Do zabójstwa 29-latka na Nowym Świecie w Warszawie doszło 8 maja. W poniedziałek 23 maja policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I poinformowali w komunikacie o poszukiwaniu dwóch mężczyzn podejrzanych w tej sprawie.

W piątek 27 maja mundurowi opublikowali na stronie internetowej wizerunek trzeciego z poszukiwanych w związku z zabójstwem. To 24-letni Dawid Mirkowski z Warszawy. Wcześniej policja opublikowała do sprawy wizerunek 23-letniego Sebastiana Włodarczyka i 27-letniego Łukasza Goławskiego. Wszyscy z nich są mieszkańcami stolicy.

Zabójstwo na Nowym Świecie. Jest list gończy za trzecim podejrzanym

Również w piątek prokurator Aleksandra Skrzyniarz przekazała PAP, że sąd zastosował tymczasowe aresztowanie wobec trzeciego mężczyzny, który również jest podejrzany o udział w zabójstwie na Nowym Świecie. - Zastosowane tymczasowe aresztowanie umożliwiło prokuratorowi wydanie listu gończego i wdrożenie poszukiwań za trzecim podejrzanym - podkreśliła rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Policja prosi o kontakt każdego, kto może wiedzieć, gdzie mogą przebywać poszukiwani. "Ostrzega się, że za ukrywanie poszukiwanego lub pomaganie mu w ucieczce grozi kara pozbawienia wolności do lat 5" – przekazała policja w komunikacie. Śledczy zapewniają pełną anonimowość.

"Zwracamy się z prośbą o zgłaszanie się naocznych świadków zdarzenia oraz osoby, które posiadają informacje dotyczące tego zdarzenia i kontakt z Oficerem Dyżurnym KRP Warszawa I, nr tel. 47-72-391-50, Wydziałem do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Rejonowej Policji Warszawa I, tel. 47-72-391-30 lub 47-72-391-32, z prowadzącym postępowanie nr tel. 47-72-391-14 lub numerem alarmowym 112" - zaapelowali policjanci.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP – Bartłomiej Figaj/KRP I Warszawa Śródmieście