Zamknij

Dezynfekcja wszystkich pojazdów komunikacji miejskiej. Powodem koronawirus

04.03.2020 12:14
Dezynfekcja pojazdów warszawskiej komunikacji miejskiej
fot. Shutterstock

Koronawirus rozprzestrzenia się po Europie w błyskawicznym tempie. Dziś rząd potwierdził pierwszy przypadek zachorowania w Polsce. Odnotowano go w Zielonej Górze. W związku ze zwiększonym ryzykiem zarażenia się koronawirusem w warszawskich autobusach, tramwajach i pociągach metra oraz Szybkiej Kolei Miejskiej zmieniony zostanie rodzaj środka dezynfekującego.

"Wszystkie jednostki ZTM podlegają standardowej procedurze utrzymania czystości" - potwierdził Tomasz Kunert, rzecznik stołecznego Zarządu Miejskiego. W związku z podwyższonym ryzykiem zarażenia się koronawirusem - elementy autobusów oraz wagonów, które najczęściej dotykane są przez pasażerów, będą czyszczone innym niż dotychczas środkiem do dezynfekcji.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

"Poprosiliśmy o zmianę środków czyszczących i detergentów. Są to preparaty specjalne, skutecznie niszczące wirusy i grzyby" - powiedział rzecznik. Odkażone zostaną szczególnie uchwyty, poręcze, przyciski do otwierania drzwi, a także automaty, w których można zakupić bilet.

Zobacz także

Rzecznik warszawskiego ZTM poinformował, że autobusy i wagony tramwajowe są sprzątanie po każdym zjeździe do zajezdni. Procedurze poddawane są także pociągi metra i SKM.

RadioZET.pl/PAP