Zamknij

Dlaczego wyją syreny alarmowe w Warszawie? Sprawdziliśmy to

20.05.2021 09:21
Dlaczego wyją syreny w Warszawie?
fot. EAST NEWS

Przez najbliższy tydzień mieszkańcy w Warszawie i okolicach będą słyszeli wycie syren alarmowych. Dadzą się we znaki, ale uspokajamy – to tylko testy.

Syreny alarmowe w Warszawie i okolicach dadzą się w tym tygodniu we znaki. W regionie stolicy testowany będzie system alarmowy.

Jak ustaliła reporterka Radia ZET Joanna Mąkosa, ma on ostrzegać przed zagrożeniami terrorystycznymi. Potrwa do piątku włącznie.

Dlaczego wyją syreny alarmowe w Warszawie? To testy systemu

- Ćwiczenia mają sprawdzić, czy system ostrzegania działa. Dla warszawiaków oznacza to, że w różnych godzinach i częściach miasta mieszkańcy usłyszą wycie syren. Sygnał będzie głośny, ciągły, o różnym natężeniu, potrwa trzy minuty – informuje reporterka Radia ZET Joanna Mąkosa.

Szczegóły nie są podawane do publicznej wiadomości. Renegade Sarex ma ostrzegać przed nalotami z powietrza, obejmuje też organizowanie akcji poszukiwawczo-ratowniczych.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/oprac. BCh