Zamknij

Zdajesz egzamin na prawo jazdy w Warszawie? Będziesz musiał trochę poczekać

15.01.2020 10:49
Egzamin na prawo jazdy Warszawa
fot. East News/Adam STASKIEWICZ (zdjęcie ilustracyjne)

Będą dłuższe kolejki po prawo jazdy. Wszystko w związku z zamknięciem placu, na którym zdawano egzaminy przy ulicy Radarowej. W 2019 roku odbyło się tam 18,5 tysiąca egzaminów.

W Warszawie zamykają jeden z ośrodków WORD

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Zamknięty będzie plac egzaminacyjny na ulicy Radarowej. W poprzednim roku odbyło się tam prawie 19 tysięcy egzaminów. Jak czytamy na portalu "Gazety Wyborczej", powodem jest spór między radnymi a działaczami sportowymi.

Dostaliśmy wypowiedzenie umowy najmu bez jakiegokolwiek uzasadnienia i uprzedzenia – cytuje słowa Sławomira Malinowskiego, kierownika wydziału realizacji egzaminów państwowych w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego na Okęciu portal "Gazety Wyborczej".

Ośrodek egzaminacyjny przy ulicy Radarowej ma być zamknięty do 31 maja 2020 roku. Od ponad dziesięciu lat działa na terenie, który jest własnością miasta. Jednak zarządza nim Robotniczy Klub Sportowy "Okęcie".

Zobacz także

Grunt miał być wykorzystywany w celach sportowo-rekreacyjnych. Jednak przez lata podnajmowano go przez WORD do użytkowania komercyjnego.

Sławomir Malinowski w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" dodał, że egzaminy odbywają się w części nieruchomości, która przed laty służyła za parking dla firm transportowych.

Zobacz także

W poprzednim roku niektórzy dzielnicowi radni z komisji sportu we Włochach narzekali, że klub poświęca więcej uwagi na działalność komercyjną, a nie sportową.

W tej sprawie głos zabrał m.in. szef komisji Sławomir Sosnowski i pracownik WORD przy ulicy Radarowej, który zarzucił działaczom klubu, że nie inwestują pieniędzy w działalność sportową.

Obecny zarząd klubu (powołany w kwietniu ubiegłego roku) przeprowadził audyt i stwierdził, że teren był podnajmowany na cele niezwiązane ze sportem. Klub wymówił WORD umowę najmu na ulicy Radarowej. Aktualnie szuka najemcy.

Zobacz także

Zamknięcie ośrodka egzaminacyjnego na Włochach najprawdopodobniej spowoduje większe kolejki do egzaminu na prawo jazdy w całej Warszawie. Stołeczny WORD podaje, że w ośrodku przy ulicy Radarowej w 2019 roku egzaminów teoretycznych przeprowadzono około 15 tysięcy, a praktycznych 18,5 tysiąca.

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza