Zamknij

2-latka wpadła do wody w Parku Szczęśliwickim. Była reanimowana

02.02.2021 15:27
Dziecko wpadło do wody, było reanimowane
fot. East News

Dwuletnia dziewczynka wpadła do wody w Parku Szczęśliwickim – podał TVN Warszawa. Dziecko było reanimowane, trafiło do szpitala. Przeżyło dzięki sprawnej reakcji przechodnia.

Dramatyczny wypadek w Parku Szczęśliwickim. 2-letnia dziewczynka wpadła we wtorek do wody jednego ze zbiorników na terenie parku. W momencie spacerowania po lodzie załamał się lód pod jej nogami.

- Zgłoszenie otrzymaliśmy przed godziną 14. Do jednego ze zbiorników wodnych na terenie parku wpadło dziecko. Osoba będąca na miejscu wyciągnęła je z wody i podjęła reanimację – przekazała TVN Warszawa Edyta Adamus z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Wypadek w Parku Szczęśliwickim. 2-latka wpadła do wody, była reanimowana

Później mundurowi wyjaśniali, że dziewczynka była z mamą na spacerze. Wykorzystała chwilę nieuwagi, schodząc do małego akwenu. "Zeszła na lód i niestety ten lód się pod nią załamał. Matka dziecka była trzeźwa" - przekazała Adamus.

TVN Warszawa skontaktował się z człowiekiem, który uratował życie 2-latki. "Szedłem z psem przy Jeziorku Szczęśliwickim, po drugiej stronie górki. Zauważyłem, że jakaś pani szukała dziecka i krzyczy. Zdecydowałem, że podejdę i pomogę. Ta pani zeszła tam, gdzie jest lód. Podbiegłem, wyciągnąłem i reanimowałem dziewczynkę. Mówiłem: "nie rób mi tego" i zaczęła oddychać" – powiedział pan Wojciech. Nieocenione w tej sytuacji okazało się jego przeszkolenie z udzielania pierwszej pomocy, ale i praca w wojsku.

Chcesz czytać częściej takie artykuły? Dołącz do grupy dla rodziców na Facebooku

RadioZET.pl/TVN Warszawa