Zamknij

Dziennikarz zrobił zdjęcie parze staruszków w parku. "Piękne", "Niesamowite"

20.01.2020 12:27
zdjęcie starszych ludzi w parku
fot. Twitter@Marcin Dobski

Dziennikarz Marcin Dobski opublikował w internecie zdjęcie starszych ludzi, którzy spotkali się w Ogrodzie Krasińskich. Fotografia zachwyciła tysiące internautów.

- 15 stycznia, ok. godz. 16, Ogród Krasińskich. On - przyjechał rowerem, ona - przyniosła herbatę w termosie i poduszkę, na której siedzi. Grają w karty, mają po około 70-80 lat. Mega! - napisał Marcin Dobski pod zdjęciem, które zamieścił na Twitterze. Zdawałoby się zwykły kadr przyciągnął tysiące lajków i wywołał lawinę komentarzy w mediach społecznościowych.

Zobacz także

Niebanalna normalność w erze smartfonów

Dziennikarz wybrał się na spacer po Ogrodzie Krasińskich. Jego uwagę przykuł z pozoru zwykły obrazek. Sensacja, jaką wzbudziło zdjęcie, mówi coś o dzisiejszych czasach i relacjach międzyludzkich.

Zatrzymałem się na chwilę, by się przyjrzeć i od razu poczułem, że choć robią coś zupełnie normalnego, to w dzisiejszych czasach jest to coś niebanalnego. Tym bardziej dla osób w ich wieku, bo na oko mają po 70-80 lat. Dlatego postanowiłem to uwiecznić - opowiada dziennikarz w rozmowie z RadioZET.pl.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Gdyby na ich miejscu znalazło się trochę młodsze pokolenie, sposób relaksu wybrany przez seniorów prawdopodobnie uznałoby za nudny. To dlatego, że starsi ludzie wychowali się jeszcze w erze bez internetu i smartfonów.

Ta para może być też przykładem dla młodzieży, która choć bywa na mieście i spędza czas na świeżym powietrzu, jest jednak przywiązana do telefonów komórkowych, bez których nie potrafi spędzać wolnego czasu - ocenia nasz rozmówca.

Internauci jednoznacznie stwierdzili, że kadr chwyta za serce. "Cudowne", "Piękne", "Niesamowite", "Gdybym miała z kim, też bym zagrała" - to tylko niektóre z komentarzy pod fotografią. 

Zdjęcie ponad podziałami

Obrazek tym bardziej przykuł uwagę dziennikarza, że w obecnych czasach seniorzy kojarzą nam się, niestety, z oglądaniem seriali w domu lub ze spędzaniem czasu w kolejkach do lekarzy.

Ci zaprzeczyli takim stereotypom - zaznacza Marcin Dobski.

Zachwyt dziennikarza podzieliło ponad 3 tysiące internautów. Wiele osób udostępniło zdjęcie. Jak mówi Dobski, sytuacja została odebrana jednakowo przez osoby "o liberalnych poglądach, ale też te, które są po przeciwległej stronie sporu".

Nie mówiłbym o tym, ale mamy takie czasy, że jakakolwiek informacja dzisiaj dzieli ludzi na zwolenników i przeciwników, a tym zdjęciem udało się pogodzić wszystkich - podkreśla.

Zobacz także

RadioZET.pl/Twitter/Marcin Dobski