Zamknij

Emerytowany marynarz tańczy tango z chorą na Alzheimera żoną. Film podbija sieć

13.01.2020 13:15
Roman Plichta z żoną Felicją
fot. Facebook.com/RomanPlichta

Pan Roman Plichta, 86-letni marynarz z Józefowa, opublikował na Facebooku wzruszające wideo. Nowy Rok uczcił "kapitańskim tangiem", które zatańczył z chorą na Alzheimera żoną.

Ta historia chwyta za serce. Roman Plichta udowadnia, czym jest prawdziwa miłość. 86-latek podzielił się z internautami wzruszającym filmem, na którym tańczy z żoną "kapitańskie tango". 

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Pan Roman był radiooficerem statków morskich. Urodził się we Francji, a mieszka w Józefowie (powiat otwocki). Ma 86 lat. Obecnie jest na emeryturze. Nowy Rok uczcił w wyjątkowy sposób. 

Na pożegnanie starego roku i powitanie nowego 2020 roku ubrałem się galowo w mundur, jak na morzu i oceanie, i razem z żoną chorą na Alzheimera witaliśmy Nowy 2020 rok, tańcząc w domu KAPITAŃSKIE TANGO. W Nowym 2020 roku życzymy wszystkim wszystkiego najlepszego - czytamy na profilu emerytowanego marynarza.

Nie chce oddać chorej na Alzheimera żony do domu opieki

Ta historia przywraca wiarę w miłość. Post z wideo udostępniony przez Stowarzyszenie Aktywny Senior otrzymał ponad 6 tys. reakcji na Facebooku.

- Wiesz, kim ja jestem dla ciebie? - dopytuje pan Roman.

- Roman - odpowiada kobieta. 

- A może mężem jestem twoim? Jestem twoim mężem, a ty jesteś moją żoną - kwituje mężczyzna i całuje ukochaną.

Żona pana Romana, Felicja, przebywała przez jakiś czas w domu opieki. Przez ten czas Plichta chciał przystosować łazienkę na potrzeby chorej na Alzheimera. Emerytowany marynarz, mimo że sam ma problemy ze zdrowiem, nie wyobraża sobie jednak, aby zostawić ukochaną kobietę w placówce.

Jak wynika z jego wpisu, na co dzień przydałaby mu się pomoc w opiece nad chorą.

Internauci są pod wrażeniem postawy pana Romana.

"Życzę Państwu dalszych wspaniałych lat razem", "cudowny widok dwójki kochających się ludzi, którzy na pewno niejedno przeszli, ale widać, że są razem bardzo szczęśliwi", "piękna miłość" - to tylko niektóre komentarze internautów, który pojawiły się pod wpisem 86-latka.

RadioZET.pl/Facebook