Zamknij

Nudzisz się w domu w czasie epidemii? Możesz odwiedzić ZOO online

23.03.2020 15:17
Warszawskie ZOO
fot. East News/Jakub Kaminski

W związku z epidemią SARS-CoV-2 warszawskie ZOO zostało zamknięte dla odwiedzających. Jednak pracownicy ogrodu zoologicznego codziennie o godzinie 14:00 publikują na Facebook'u transmisję, w której pokazują, co się dzieje u zwierząt.

Jak poinformowała Anna Karczewska, rzeczniczka prasowa warszawskiego ZOO, pracownicy mają teraz więcej obowiązków, bo ich praca odbywa się w sposób rotacyjny. Mimo to umożliwiają wszystkim Polakom oglądanie zwierząt online. To jednak nie koniec atrakcji - dostępne są także zajęcia edukacyjne online.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Na zwierzęta dobrze wpływa mniejszy zgiełk w ZOO. Żyrafy stały się bardziej wrażliwe na dźwięk. Natomiast "nosorożce zaczynają coraz śmielej używać czochradła, a brak gwaru pozwala przysłuchać się rozmowie ursonów: Marit i Wilsona" - podkreśliła rzeczniczka prasowa warszawskiego ZOO.

Zobacz także

Oprócz codziennych relacji na Facebooku'u dostępne są także zajęcia edukacyjne. Ukazują się one we wtorki i czwartki. ZOO online wspierają również wolontariusze publikując ciekawe informacje o zwierzętach w formie prezentacji oraz zagadki na temat swoich podopiecznych.

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP