Zamknij

Funkcjonariusz SOP aresztowany. Mógł działać w grupie przestępczej

25.02.2020 16:00
Służba Ochrony Państwa
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Funkcjonariusz Służby Ochrony Państwa został zatrzymany przez stołeczną policję i zawieszony w czynnościach służbowych - informuje PAP. Jeśli potwierdzą się zarzuty wobec niego, zostanie wydalony z SOP - zapowiedział rzecznik tej formacji ppłk. Bogusław Piórkowski.

W poniedziałek portal tvn24.pl poinformował, że funkcjonariusz decyzją Sądu Rejonowego w Wołominie trafił na trzy miesiące do aresztu tymczasowego. 26-letni Kamil L. nie zatrzymał się do kontroli drogowej, mimo że policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe. Wcześniej miał ukraść samochód.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Funkcjonariusz SOP działał w grupie przestępczej zajmującej się kradzieżą aut?

Ppłk. SOP Bogusław Piórkowski potwierdził we wtorek, że podejrzany to funkcjonariusz SOP. Nie ujawnił, czym zajmował się mężczyzna w służbie ani kiedy rozpoczął pracę. Jak podkreślił rzecznik, decyzją komendanta SOP mjr. Pawła Olszewskiego, 26-latek został zawieszony w czynnościach służbowych. Ponadto wszczęto wobec niego postępowanie dyscyplinarne. Jeżeli zarzuty się potwierdzą funkcjonariusz zostanie wydalony ze służby.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga prok. Marcin Saduś potwierdził z kolei w informacji przesłanej PAP, że w Prokuraturze Rejonowej w Wołominie jest prowadzone śledztwo, w którym podejrzanym jest mężczyzna będący funkcjonariuszem jednej ze służb.

Dalszych informacji nie udzielamy z uwagi na interes toczącego się postępowania

- dodał prok. Saduś.

O sprawie informował wcześniej portal TVN24. Do zatrzymania doszło w środę, 19 lutego. Prokurator, który ma znać sprawę, powiedział portalowi, że policjanci znaleźli dowody wskazujące na to, że zatrzymany mógł działać w grupie przestępczej zajmującej się kradzieżą japońskich samochodów.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/TVN24.pl