"Nagłe drgawki, wymioty, biegunka". Ostrzegają przed spacerami w okolicach parku

15.01.2020 11:47
Pies w parku
fot. Adam Burakowski/REPORTER (zdjęcie ilustracyjne)

Gabinet weterynaryjny ostrzega przed spacerami na Kamionkowskich Błoniach Elekcyjnych na Pradze-Południe. Już trzy psy zatruły się w tamtym miejscu.

Gabinet weterynaryjny na Pradze-Południe przy ulicy Kamionkowskiej ostrzega przed spacerami w okolicy parku Skaryszewskiego, na Kamionkowskich Błoniach Elekcyjnych. Już trzeci pies źle się poczuł po kontakcie z, prawdopodobnie, trującą substancją chemiczną. Wcześniej do wspomnianego gabinetu z podobnymi objawami trafiły dwa psy.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Trafił do nas 3. piesek z objawami zatrucia substancją chemiczną, mający identyczne objawy jak poprzednie psiaki - nagłe drgawki, wymioty, biegunka, wstrząs toksyczny - czytamy na profilu Centrum Zdrowia Pupila.

Kolejny pies zatruty po spacerze niedaleko parku Skaryszewskiego

Jak się okazuje, zwierzę zatruło się w okolicy jeziorek na Błoniach Kamionkowskich i boiska "Drukarz". To popularne miejsce spacerów mieszkańców Pragi-Południe.

Uwaga, wszystkie pieski, według wywiadu, zatruły się w okolicy mostka nad kanalikiem i schodów biegnących do góry - informuje gabinet i prosi o udostępnianie ostrzeżenia.

Właściciele Centrum Zdrowia Pupila poinformowali, że sprawą ma zająć się Ekopatrol.

Będzie rewizja Ekopatrolu. Miasto nie rozkładało tam trutek - informacja z urzędu - czytamy na profilu gabinetu.

Zobacz także

RadioZET.pl/Warszawa w Pigułce/Facebook