Kolejna impreza w Warszawie odwołana. Poszkodowani to uczniowie podstawówek

10.03.2020 12:36
Koronawirus w Warszawie
fot. EastNews/Tomasz Jastrzebowski

Giełda Zawodów "Dobrze wybrane" to akcja organizowana przez stołeczny ratusz. Skierowana jest do uczniów ostatniej klasy szkoły podstawowej. W tym roku impreza została przełożona z powodu koronawirusa. Możliwy termin, w którym się odbędzie to koniec kwietnia.

Giełda Zawodów miała się odbyć w tym tygodniu - dokładnie w środę i w czwartek w Pałacu Kultury i Nauki. Stołeczny ratusz na tym wydarzeniu promuje szkolnictwo zawodowe. Impreza była skierowana do ponad 12 tysięcy uczniów z warszawskich szkół. Giełdę Zawodów przełożono ze względu na epidemię koronawirusa. Możliwe, że impreza odbędzie się pod koniec kwietnia.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy wyjaśniła także, jaka obecnie jest sytuacja w warszawskich placówkach oświatowych. O tym, czy szkoła zostanie zamknieta decyduje wojewoda mazowiecki. "Żadna z naszych warszawskich szkół, które my nadzorujemy jako organ prowadzący, na ten moment nie jest zamknięta" - przekazała Kaznowska. Jednak wśród rekomendacji znalazło się ograniczenie wymian międzyszkolny z uczniami z zagranicy, a także wycieczek szkolnych.

Zobacz także

Koronawirus w Warszawie

We wtorek potwierdzono 20. przypadek koronawirusa w Polsce. Do tej pory w województwie mazowieckim odnotowano trzy przypadki zakażenia.

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl