Zamknij

Koronawirus na weselu. W tej samej gminie zarażona osoba wzięła udział w komunii

15.06.2020 13:43
Wesele
fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Służby sanitarno-epidemiologiczne w Przysusze (województwo mazowieckie) odnotowały nowe przypadki koronawirusa. Wśród osób z pozytywnym wynikiem testu jest m.in. nauczycielka z Gielniowa k. Radomia i jeden z gości weselnych bawiących się w Kotfinie.

  • W Gielniowie 31 maja o godzinie 12:00 w uroczystości Pierwszej Komunii Świętej wzięła udział osoba zarażona koronawirusem. Sanepid w Przysusze apelował o kontakt uczestników ceremonii.
  • 15 czerwca Sanepid poinformował o zarażonej nauczycielce SARS-CoV-2 ze szkoły podstawowej w Gielniowie.
  • W Kotfinie (gmina Gielniów) na weselu bawiła się osoba zarażona koronawirusem. Kwarantanną objęci zostali goście weselni oraz obsługa wesela i ich rodziny.

Sanepid o pozytywnym wyniku testu nauczycielki w szkole podstawowej w Gielniowie dowiedział się w sobotę. Kobieta w ostatnich dniach prowadziła konsultację dla dzieci przygotowujących się do egzaminu dla uczniów klas ósmych. Aktualnie nauczycielka przebywa w izolacji domowej, jej rodzina objęta jest kwarantanną. SARS-CoV-2 wykryto także u jednego z gości bawiących się na weselu w Kotfinie (gmina Gielniów).

Gielniów: nauczycielka z koronawirusem

Nauczycielka, która jest zarażona koronawirusem, przebywa aktualnie w izolacji domowej. Kwarantanną objęci są także uczniowie, którzy konsultowali się z kobietą.

Zobacz także

Także szesnaścioro dzieci, z którymi nauczycielka miała w ostatnim czasie kontakt, zostało wraz z rodzinami objętych kwarantanną; w sumie to ok. 70 osób. W tym tygodniu będą mieć przeprowadzone testy

– przekazała dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Przysusze Jolanta Wilk.

Koronawirus na weselu w Kotfinie (gm. Gielniów)

SARS-CoV-2 wykryto także u jednego z gości, który bawił się na weselu w gminie Gielniów. Ta osoba niedługo potem trafiła do szpitala z objawami Covid-19. Para młoda oraz około 100 gości weselnych zostali objęci procedurą sanitarną-epidemiologiczną przez sanepid w Opocznie.

Zobacz także

Kwarantanną objęto także obsługę wesela oraz ich rodziny. Wszyscy mają mieć wykonane testy.

Koronawirus na komunii w Gielniowie 

W Gielniowie 31 maja w uroczystości Pierwszej Komunii Świętej brała udział także osoba zakażona koronawirusem. Według szefowej przysuskiego sanepidu nie powinno być nowych przypadków wśród uczestników tej mszy. "Od uroczystości minęło już ponad 14 dni, więc sprawę uważamy za zamkniętą" - przekazała dyrektor sanepidu w Przysusze. Dodała, że dziewięcioosobowa rodzina, łącznie z osobą chorą na Covid-19, miała wykonane testy, które okazały się ujemne. Innych zgłoszeń z tego źródła koronawirusa służby sanitarne w Przysusze nie odnotowały.

Zobacz także

W pow. przysuskim wystąpiły jeszcze inne pojedyncze przypadki zachorowań na Covid-19, m.in. u pacjentów neurologii szpitala w Przysusze. Z tego powodu oddział neurologiczny nie przyjmuje nowych chorych.

RadioZET.pl/PAP