Zamknij

Gigantyczne utrudnienia na S8 po serii wypadków. "Prawie 3-kilometrowy korek"

16.02.2022 13:49
Wypadek na S8
fot. OSP Raszyn

Po zderzeniu dwóch ciężarówek i busa na S8 w Nowych Grocholicach udało się przywrócić funkcje życiowe kierowcy busa, który po wyciągnięciu z wraku został poddany reanimacji. Policja początkowo informowała o jednej śmiertelnej ofierze. Na popularnej trasie ustawił się gigantyczny, prawie 3-kilometrowy korek.

Do wypadku na trasie S8 doszło w środę przed południem. Na wysokości miejscowości Nowe Grocholice pod Warszawą zderzyły się trzy pojazdy. Służby informowały, że kierowca busa nie przeżył kolizji z ciężarówką. – Jego reanimacja trwała bardzo długo i ostatecznie udało się te czynności przywrócić – powiedziała podkom. Karolina Kańka z pruszkowskiej policji.

Utrudnienia na S8 po serii wypadków

Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratowniczego. Mężczyznę w ciężkim stanie przetransportowano do szpitala. W lepszym stanie jest pasażer busa, który także został pilnie przewieziony do szpitala.

– Droga w kierunku Warszawy została zablokowana. Zorganizowano objazd ulicą Sokołowską w Nowych Grocholicach – przekazała podkom. Małgorzata Wersocka. Na miejscu wciąż pracują służby. Jak podaje policja, okoliczności i przyczyny wypadku na S8 są już wyjaśniane.

Także na trasie S8, ale w okolicach alei Prymasa Tysiąclecia w Warszawie, doszło do zderzenia dwóch pojazdów: nissana oraz mana. – Ze wstępnych informacji wynika, że nikomu nic się nie stało. Kierowcy byli trzeźwi – powiedziała oficer prasowa. Są jednak duże utrudnienia w ruchu w kierunku Marek.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP

C