Zamknij

11-latka uratowała swoją babcię. Kobieta cierpiała na zaniki pamięci

12.02.2020 11:10
11-latka uratowała swoją babcię
fot. Shutterstock

Policja odnalazła 74-letnią kobietę cierpiącą na zaniki pamięci. Spędziła ona całą noc poza domem. W jej odnalezieniu pomogła m.in. jej 11-letnia wnuczka.

W niedzielę, 9 lutego 2020 roku policjanci z Góry Kalwarii zostali powiadomieniu o zaginięciu 74-letniej kobiety, która cierpi na zaniki pamięci. Zgłaszającą była 11-letnia wnuczka zaginionej.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Dziewczynka szczegółowo i precyzyjnie wskazała miejsca ewentualnego pobytu babci, a także jej dolegliwości chorobowe. Ponadto dokładnie opisała wygląd, ubiór oraz możliwy sposób zachowania się zaginionej

- poinformował Jarosław Sawicki z komisariatu z w Piasecznie.

Zobacz także

Po uzyskaniu szczegółowych informacji mundurowi rozpoczęli poszukiwania. Po godzinie od powiadomienia przez 11-latkę o zaginięciu funkcjonariusze zauważyli na przystanku w Moczydłowie kobietę odpowiadającą rysopisowi poszukiwanej.

Kobieta była bardzo wychłodzona. Funkcjonariusze przystąpili do udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej, między innymi poprzez założenie koca ratunkowego oraz doprowadzenie do ciepłego radiowozu. Policyjna załoga wezwała również pogotowie ratunkowe, które zabrało kobietę na dalsze badania do szpitala

- przekazał Jarosław Sawicki.

Policjanci są dumni nie tylko ze swoich pracowników, ale także z 11-latki, która wykazała się opanowaniem i rozwagą. Dziewczyna pełni także rolę tłumacza dla swojej niedosłyszącej mamy.

Zobacz także

Poniżej załączamy fragment rozmowy 11-latki z operatorem Centrum Powiadomienia Ratunkowego udostępniony przez KPP w Piasecznie.

RadioZET.pl/KPP w Piasecznie