Zamknij

24-latek wszedł do Wisły i zniknął pod wodą. Trwają poszukiwania

10.08.2020 15:45
Góra Kalwaria, poszukiwania 24-latka
fot. KPP w Piasecznie

Wznowiono poszukiwania 24-letniego obywatela Indii, który w niedzielę kąpał się w Wiśle w Górze Kalwarii i zniknął pod wodą. 

Informację przekazał oficer prasowy KPP w Piasecznie nadkom. Jarosław Sawicki. "Wczoraj po godz. 17 otrzymaliśmy informację o nieszczęśliwym wypadku" - powiedział, cytowany przez PAP.

W tej chwili traktujemy to jeszcze jako zaginięcie, ale szansa na odnalezienie żywego 24-letniego obywatela Indii jest chyba coraz mniejsza

- powiedział policjant.

Zobacz także

24-latek wszedł ze znajomymi do wody. Trwają poszukiwania

Do zdarzenia doszło w okolicach tzw. tamy wojskowej. Mężczyzna wraz z grupą kilku znajomych wypoczywał na wiślańskiej plaży w pobliżu mostu w Górze Kalwarii. Przed godziną 16.00 postanowili oni przejść na drugi brzeg rzeki. W pewnym momencie grunt pod nogami stracił 24-latek, który zniknął pod taflą wody.

Na miejsce przyjechała straż pożarna oraz WOPR. Podjęto czynności poszukiwawcze m.in. przy użyciu sonara. Mężczyzna nie został odnaleziony, dlatego czynności wznowiono w poniedziałek rano.

Policja podkreśla, że miejsce, w którym kąpał się mężczyzna, jest bardzo niebezpieczne.

Rzeka zmienia ciągle swój bieg, występować może tzw. podwójne dno. Najlepiej w miejscach niedozwolonych nie kąpać się w ogóle, żeby nie dochodziło do takich tragedii

- podkreślił nadkom. Sawicki.

Jak przekazało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, w niedzielę w Polsce utonęło 14 osób.

Góra Kalwaria, poszukiwania 26-latka
fot. KPP w Piasecznie

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/KPP w Piasecznie