Zamknij

Pożar "hotelu", w którym mieszkali Ukraińcy. Nie żyje młoda kobieta

05.10.2020 13:46

Góraszka k. Otwocka. W nocy z niedzieli na poniedziałek doszło do pożaru prowizorycznego hotelu robotniczego. Zginęła w nim jedna osoba. Nieoficjalnie wiadomo, że jest to młoda kobieta.

Pożar
fot. East News/Lukasz Solski (zdjęcie ilustracyjne)

Do tego tragicznego pożaru doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w miejscowości Góraszka — przekazał rzecznik prasowy PSP w Otwocku Maciej Łodygowski. Zgłoszenie o płonącym budynku gospodarczym straż pożarna otrzymała około 23.50. Gdy strażacy dojechali na miejsce, prowizoryczny hotel płonął z dwóch stron. Mieszkało w nim kilkudziesięciu pracowników pochodzenia ukraińskiego.

Pożar hotelu robotniczego w pow. otwockim

Rzecznik prasowy PSP w Otwocku poinformował, że kiedy straż przybyła na miejsce, z budynku udało się uciec około 20 osobom. Jak przekazał Maciej Łodygowski do środka natychmiast wysłano grupę ratowników w aparatach oddechowych, którzy przeszukiwali teren. Jednak po przeszukaniu 6 pomieszczeń strażacy musieli się wycofać — lekka blaszana konstrukcja groziła zawaleniem.

Sukcesywnie podawaliśmy prądy gaśnicze, co pozwoliło obniżyć temperaturę, a następnie dokończyć poszukiwanie. Niestety w jednym z pomieszczeń odnaleźliśmy częściowo zwęglone ciało Maciej Łodygowski, PSP Otwock

Na miejscu policja prowadzi śledztwo pod nadzorem prokuratury. Na razie strażacy nie podali wstępnej przyczyn pożaru. Z nieoficjalnych informacji Polskiej Agencji Prasowej wynika, że ofiarą jest młoda pracownica z Ukrainy. Z ustaleń PAP wynika także, że w przerobionym ze szklarni budynku, który został pokryty blachą i ocieplonym wełną mineralną mieszkało około 20 innych ukraińskich pracowników zatrudnionych w przedsiębiorstwie ogrodniczym.

RadioZET.pl/PAP