Zamknij

Hala OSiR na Bemowie za 8 mln zł jest za niska. Siatkarki nie mogą na niej grać

31.01.2020 11:03
Nowa hala sportowa na Bemowie
fot. Facebook/Dzielnica Bemowo

Niedawno gruntowną modernizację przeszła hala sportowa na Bemowie. Ta inwestycja kosztowała miasto ponad 8 mln złotych. Jak się okazuje, nie wszyscy sportowcy mogą z niej korzystać. Dla siatkarek jest ona... za niska.

Niedawno hala sportowa na Bemowie przy ulicy Obrońców Tobruku 40 przeszła gruntowny remont. Miasto za modernizację zapłaciło ponad 8 milionów złotych. Oficjalne otwarcie rozbudowanej i wyremontowanej hali odbyło się 29 stycznia 2020 roku. Rozgrywki na hali sportowej może oglądać 1416 kibiców.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Rozbudowa obiektu polegała na demontażu jednej ze ścian hali i dobudowę nowego skrzydła, w którym mieści się: nowa strefa wejściowa dla kibiców z przestronnym wejściem głównym, recepcją i szatnią, nowa trybuna stała na 570 miejsc siedzących, nowe zaplecze szatniowo-socjalne dla zawodników zgodne z wymogami PLK (dostosowane również dla zawodników niepełnosprawnych) - poinformowała Dzielnica Bemowo.

Zobacz także

Oprócz tego na hali można skorzystać z nowoczesnej wielkofunkcyjnej sali konferencyjnej, którą można podzielić na trzy niezależne pokoje. Wyremontowane zostały także toalety i pomieszczenia magazynowe oraz administracyjne. Dokładny koszt modernizacji hali to 8 454 058,91 zł.

Jak się okazuje, kibice nie będą mogli zobaczyć meczów ligowych siatkówki. Siatkarze i siatkarki będą tam tylko trenować. Jak informuje portal tvn24.pl, nowy obiekt sportowy nie spełnia ekstraklasowych wymogów. Dlaczego hala na Bemowie nie została dostosowana?

Zobacz także

Dostosowanie Hali Bemowo do meczów ligowych siatkówki oznaczałoby w praktyce jej wyburzenie. Hala jest sporo za niska. To było wiadome od samego początku. Do siatkówki dostosowana jest hala Koło na Woli i Arena na Ursynowie – napisała na Twitterze Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

RadioZET.pl/Dzielnica Bemowo/tvn24.pl