Zamknij

Sabina szaleje w stolicy. Odwołane loty, ratusz ostrzega mieszkańców

10.02.2020 10:09
Sabina
fot. East News/MICHAL ADAMOWSKI (zdjęcie ilustracyjne)

Stołeczny ratusz apeluje do mieszkańców stolicy o zachowanie szczególnej ostrożności w związku z silnym wiatrem. Władze miasta proszą m.in. o usunięcie nieprzytwierdzonych przedmiotów z balkonów i nieparkowanie pod drzewami.

Ratusz przypomina, że Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje w poniedziałek, 10 lutego 2020 roku na terenie Mazowsza silny wiatr z południa i południowego zachodu.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

W związku magistrat prosi mieszkańców, aby parkowali swoje samochody w bezpiecznych miejscach i zabrali z balkonów rzeczy, które są nieodpowiednio przytwierdzone. Ratusz apeluje także o to, aby zgłaszać odpowiednim służbom niebezpieczne zdarzenia wywołane przez wiatr.

Zobacz także

Jeśli w Twojej okolicy wiatr połamał drzewa lub wyrządził inne szkody, skontaktuj się z Miejskim Centrum Kontaktu Warszawa 19115. Skorzystaj z bezpłatnej aplikacji mobilnej Warszawa 19115, portalu https://warszawa19115.pl/ lub zadzwoń pod nr 19115.

Ze względu na utrzymujące się niekorzystne warunki pogodowe w Europie, w poniedziałek 10 lutego 2020 roku odwołano pięć lotów z Lotniska Chopina. Chodzi o trzy rejsy PLL LOT z Warszawy do Monachium, Amsterdamu i Norymbergi oraz dwa Lufthansy: do Monachium i Frankfurtu.

W poniedziałek, 10 lutego 2020 roku IMGW utrzymało ostrzeżenie II stopnia przed silnym wiatrem dla niemal całego kraju, a dla południowych powiatów woj. dolnośląskiego oraz podkarpackiego alert III stopnia.

Zobacz także

Ostrzeżenia II stopnia IMGW wydano dla województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, dolnośląskiego, podkarpackiego oraz zachodniej części woj. warmińsko-mazurskiego.

Ostrzeżenie II stopnia może oznaczać wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w dużym stopniu mogą ograniczyć funkcjonowanie — informuje PAP.

RadioZET.pl/PAP