Zamknij

Iluminacja świąteczna znika z Warszawy. Sprawdź, do kiedy możesz ją podziwiać

31.01.2020 15:41
Iluminacja świąteczna w Warszawie
fot. Miasto Stołeczne Warszawa

Zbliżający się weekend od 31 stycznia do 2 lutego 2020 roku będzie ostatnim, w którym zobaczymy świąteczną iluminację na warszawskich placach i ulicach.

Dekoracje świąteczne zdobiły warszawskie ulice przez dwa miesiące. Ich demontaż rozpocznie się w poniedziałek, 3 lutego. Najpierw znikną ozdoby z Krakowskiego Przedmieścia. Następnie będą zdejmowane na Pradze. Demontaż w całej Warszawie potrwa przez 2 tygodnie.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Najdłużej mieszkańcy Warszawy będą mogli cieszyć się świetlnymi ozdobami nad lodowiskiem na Rynku Starego Miasta oraz na terenie Multimedialnego Parku Fontann — tam zostaną one do końca lutego. Ponadto w święto zakochanych, 14 lutego do napisu "I love Warsaw", który umieszczony jest w Parku Fontann, dodane zostanie czerwone serce.

Zobacz także

Świąteczna iluminacja świeci w stolicy od 7 grudnia. Jej główną osią jest Trakt Królewski – od placu Zamkowego przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, plac Trzech Krzyży i Aleje Ujazdowskie aż do Belwederu. Dekoracje są również na Pradze. Łączna długość ozdób świetlnych w tym roku wynosiła ponad 20 kilometrów.

RadioZET.pl/PAP