Zamknij
Andrzej Duda na UW
6 Zobacz galerię
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Protest studentów przed Uniwersytetem Warszawskim przeciwko udziałowi prezydenta Andrzeja Dudy w inauguracji nowego roku akademickiego. Działacze Studenckiego Komitetu Antyfaszystowskiego (SKA) zwrócili się do rektora UW o "jednoznaczne potępienie szerzonej przez Andrzeja Dudę nienawiści".

Przed bramą UW zgromadziło się kilkadziesiąt osób - podaje Onet. Część z nich owinięta jest w tęczowe flagi. Jak wynika ze zdjęć agencji fotograficznej East News, zgromadzeni trzymają transparenty z napisami: "Niech mury queerfobii runą", "Nie dla ONR w Ministerstwie Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Czarnek = ONR", "Duda, masz pan krew na rękach".

Zobacz także

Andrzej Duda wygwizdany przed gmachem UW

Reporter Tok FM Cezary Jaszczyk donosi na Twitterze, że prezydent został wygwizdany przez protestujących podczas wejścia do gmachu UW. Słychać to na opublikowanym wideo.

"Homofobia", "Andrzej Duda ma krew na rękach" - krzyczą zgromadzeni przed gmachem UW w relacji z wydarzenia, które transmitowała TVN24.

Relację prowadzi także Onet, który rozmawiał z członkiem Studenckiego Komitetu Antyfaszystowskiego. "Protestujemy przeciwko homofobii na Uniwersytecie Warszawskim. Na tej uczelni studiują także osoby LGBT. Jest to nieakceptowalne, by polityk, który robi kampanię opartą na nienawiści, wkroczył sobie tak po prostu do naszej instytucji akademickiej i jeszcze wygłaszał przemówienie" - mówił Michał Goworowski. 

RadioZET.pl/Onet.pl/TVN24/Twitter/TOK FM/East News