Zamknij

Beata Konwiktorska VI nie żyje. Była ulubienicą warszawiaków

20.01.2020 10:23
Jaguarzyca Beata
fot. Facebook.com/WarszawskieZOO/

Beata Konwiktorska VI nie żyje. Tak nazywali jaguarzycę z warszawskiego zoo kibice Polonii. Zwierzę chorowało na nerki. 

Czarna Beata urodziła się w 2003 roku, w Czechach. Rok później trafiła z Ołomuńca do Warszawy. Adoptowali ją kibice Polonii Warszawa, którym jaguarzyca od razu wpadła w oko ze względu na swój czarny kolor.

Zobacz także

Zwierzę otrzymało imię - Beata Konwiktorska VI. Od tego czasu była ulubienicą Czarnych Koszul. Beata razem z partnerem Kalim doczekała się 7 młodych oraz 4 wnucząt.

Najpiękniejszy kot warszawskiego zoo. Jaguarzyca Beata nie żyje

Z Beatą jako pierwszy pożegnał się właśnie zespół Polonii Warszawa. Jaguarzyca cieszyła się ogromną popularnością wśród warszawiaków.

W 2019 roku w głosowaniu internautów Beata została wybrana najpiękniejszym kotem warszawskiego ZOO. [...] Jeszcze pół roku temu świętowaliśmy 15-lecie opieki nad jaguarzycą, koordynowane przez polonijną grupę Emeriten Gang. Szacowano, że Beata będzie w stanie przeżyć kilka lat. Niestety, los miał inne plany... - czytamy na facebookowej stronie Polonii Warszawa.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Smutną wiadomością podzielił się także stołeczny ogród zoologiczny na stronie Drapieżniki Warszawskiego ZOO.

Przez ostatnie tygodnie jej stan powoli się pogarszał, starania nasze oraz lekarzy nie przynosiły skutków - z każdym dniem była coraz słabsza. Począwszy od nerek, przestawały działać po kolei inne organy. W końcu Beatka się poddała i w wieku 16 lat 9 miesięcy i 25 dni, 16 stycznia około 12:50, nasza kochana czarnulka zasnęła na zawsze.

Zobacz także

RadioZET.pl/Warszawskie ZOO/Facebook