Zamknij

Szczęśliwy finał poszukiwań 8-latki. 'Dziewczynkę zauważyli policjanci'

21.05.2020 13:49
Policja
fot. East News/Lukasz Gdak (zdjęcie ilustracyjne)

Jedna z mieszkanek Józefowa zawiadomiła policję, że z domu wyszła jej 8-letnia córka. Dziewczynka nikomu nic nie mówiąc, udała się w nieznanym kierunku. Dziecko odnalazło się całe i zdrowe.

Po zgłoszeniu zaginięcia 8-latki policja postawiła w stan gotowości wszystkie załogi, które tego dnia pełniły służbę w powiecie otwockim.

Szczęśliwy finał poszukiwań 8-latki

Zgłoszenie o zaginięciu 8-letniej mieszkanki Józefowa otrzymała policja z Otwocka.

Z relacji przekazanej przez rodziców, wynikało, że małoletnia bez wiedzy dorosłych, sama wyszła z domu. Zaniepokojeni rodzice poprosili policjantów o pomoc

- przekazał Daniel Niezdropa z KPP w Otwocku.

Zobacz także

Policjanci przekazali informacje o zaginięciu dziecka patrolom. Podali także dokładny opis wyglądu oraz ubiór zaginionej. "Rozpoczęło się sprawdzanie ulic i osiedli. Planowano już nawet kolejne działania, w których mieli wziąć udział strażacy" - poinformował policjant. Niespełna godzinę od zgłoszenia zaginięcia 8-latki przez jej bliskich, dziewczynkę zauważyli mundurowi. Zaginiona szła jedną z ulic w Józefowie.

Zobacz także

8-latce na szczęście nic się nie stało. Została zbadana przez zespół medyczny karetki pogotowia. Nie potrafiła racjonalnie wytłumaczyć, dlaczego wyszła z domu, nic nie mówiąc rodzicom. Ostatecznie została przekazana pod opiekę najbliższym

- dodał Daniel Niezdropa.

Zobacz także

Policja apeluje, aby każdy, kto widzi samotne dziecko spacerujące bez wyraźnego celu, powiadomił o tym policję.

RadioZET.pl/KPP w Otwocku