Zamknij

Ciężarówka uderzyła w tył autokaru na S8. Wiele osób rannych, ogromne utrudnienia

PAP
22.10.2021 08:34
śmigłowiec LPR
fot. NewsLubuski/East News (zdjęcie ilustracyjne)

Wypadek na trasie S8 w okolicy Kobyłki. Dziewięć osób zostało rannych po tym, jak ciężarówka najechała na tył autokaru. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR i zabrał dwie osoby, w tym kierowcę tira, do szpitala. Droga w kierunku Warszawy jest całkowicie zablokowana.

Do wypadku doszło w piątek rano na trasie S8 w powiecie wołomińskim, pomiędzy Nadmą (gm. Radzymin) a Kobyłką. Jak poinformował oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wołominie asp. szt. Tomasz Sitek, ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 27-letni kierowca scanii najechał na tył autokaru rejsowego relacji Kunin-Warszawa. Autokarem podróżowało ok. 30 osób.

Wypadek na S8 koło Kobyłki. 9 osób rannych

Policjanci przekazali, że w wyniku tego zdarzenia 9 osób odniosło obrażenia. Najcięższe - kierowca ciężarówki. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał kierowcę tira oraz jedną z pasażerek do warszawskich szpitali.

Kierowca autokaru został przebadany na miejscu i jest trzeźwy, natomiast od kierowcy ciężarówki w szpitalu zostanie pobrana krew do badań. Okoliczności wypadku wyjaśni dochodzenie policyjne. Wstępnie funkcjonariusze przypuszczają, że 27-latek mógł zasnąć za kierownicą ciężarówki.

Utrudnienia na S8

W miejscu wypadku na S8 są utrudnienia. Droga jest całkowicie zablokowana w kierunku Warszawy. Policjanci i pracownicy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wytyczyli objazd. Asp. szt. Sitek wyjaśnił, że można zjechać na węzeł Wołomin, na Radzymin, w kierunku trasy 635, a następnie na trasę 629, a potem przez Marki ulicą Piłsudskiego dojechać do S8.

Monika Nawrat z Komendy Stołecznej Policji powiedziała PAP, że utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Agnieszka Ziemska