Zamknij

Kolejna awaria sieci ciepłowniczej. Mieszkańcy bez ogrzewania do środy

19.01.2021 12:06
Kolejna awaria sieci w Warszawie
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Kilkadziesiąt budynków w rejonie ul. Tynieckiej na Mokotowie oraz Jagiellońskiej na Pradze pozostanie bez ogrzewania co najmniej do środy rano. To skutek kolejnej awarii sieci ciepłowniczej w Warszawie.

Awaria sieci ciepłowniczej w Warszawie, tym razem na Mokotowie. O problemie z ogrzewaniem poinformował PAP. „Jak przekazała spółka Veolia Energia Warszawa S.A., od godz. 08.30 w rejonie ul. Tynieckiej nastąpiła przerwa w dostawach ciepła" - czytamy.

"Budynki objęte wyłączeniem znajdują się przy ul. Goszczyńskiego, Malczewskiego, Odyńca, Puławskiej, Krasickiego, Szarotki czy Tynieckiej” – wyszczególnia spółka.

Kolejna awaria sieci ciepłowniczej w Warszawie. Tym razem na Mokotowie

W dalszej części komunikatu pada zapewnienie, że przywrócenie dostaw ciepła planowane jest o północy. Spółka przekazała, że przerwy w dostawach ciepła nastąpią również w rejonie ul. Jagiellońskiej. To już druga awaria w tej części stolicy w niedługim odstępie czasu. 

We wtorek od godz. 10:30 przerwy w dostawach ciepła występują w budynkach przy ul. Blaszanej, Floriańskiej, Jagiellońskiej, Kłopotowskiego, Okrzei, Panieńskiej, Sierakowskiego, Solidarności i Targowej. Przywrócenie dostaw ciepła ma nastąpić w środę o godz. 6.

Warszawa zmaga się z kolejną w ciągu kilku dni awarią sieci ciepłowniczej. Niestety, przypadają one na czas wzmożonych mrozów, maksymalnie utrudniając życie mieszkańcom. Wcześniej dochodziło do awarii na Kabatach, a jej skutki dotknęły prawie 20 budynków. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku  

RadioZET.pl/PAP