Zamknij
Nielegalnie składowisko
5 Zobacz galerię
fot. KPP w Piasecznie

Mundurowi ujawnili dwa nielegalne składowiska płynnych odpadów chemicznych w gminie Prażmów i Konstancinie-Jeziornie. Łącznie miliony litrów chemikaliów. Powiadomiono Straż Pożarną oraz Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Sprawa trafiła do prokuratury.

Składowanie odpadów chemicznych w miejscach, które nie są do tego przeznaczone, stanowi zagrożenie nie tylko dla środowiska naturalnego. Na nielegalne składowisko policjanci z Konstancina-Jeziorny natknęli się przypadkiem, gdy pracowali przy zupełnie innej sprawie.

Nielegalne składowisko chemikaliów pod Warszawą

W miejscowości Habdzin policjanci ujawnili składowisko odpadów chemicznych. "Na terenie działki składowane jest 87 pojemników 1000 i 200 litrowych z chemikaliami. Natomiast kilka dni wcześniej policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją z Piaseczna, weszli na teren gospodarstwa pod Prażmowem. Tu jak wynika z policyjnych ustaleń, zwieziono 2 000 beczek. Każda z zawartością około 1000 litrów nieznanej substancji" - przekazał Jarosław Sawicki z KPP w Piasecznie.

Zobacz także

Jak przekazali śledczy telefon do "przedsiębiorcy", który wynajął gospodarstwo, milczy. Śledczy przekazali, że w obu miejscach współpracują razem z Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska.

Pobrane zostały próbki ujawnionych substancji do badań. Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratury rejonowej w Piasecznie ustalają skąd i przez kogo odpady trafiły w te miejsca

- poinformował policjant.

Zobacz także

Policja apeluje, aby osoby, które posiadają wiedzę w tej sprawie, pilnie kontaktowały się z Komendą Powiatową Policji w Piasecznie tel. 47 72 45 213 lub z komisariatem policji w Konstancinie- Jeziornie tel. 47 72 45 861.

RadioZET.pl/KPP w Piasecznie